Destek İndirim -
Destek Dükkan
0
Sepetim

DESTEK MEDYA GRUBU

“Büyümeyen şey ölüyordur.”
                                 Michael Eisner

Destek Yayınları, Beyaz Baykuş, Genç Destek ve Kara Karga markalarıyla farklı alanlarda söz sahibi birçok ismi okurlarına kazandıran Destek Medya Grubu, tıpkı Cemil Meriç’in hayal ettiği gibi muhteşem bir maziyi, daha muhteşem bir istikbale bağlayacak köprüyü inşa etmeye çalışıyor.

Yeni akımların doğmasından korkmuyoruz, sokakta konuşulan dilden utanmıyoruz ve düşlerini ifade etmek için kalem kullanan kimseyi sakıncalı bulmuyoruz. Ejder adımlarımıza rağmen bebek yüreğimizle, sevgiyle, heyecanla, umutla, düşle, azimle ve cesaretle büyümeye devam ediyoruz...

Sektörün oturmuş taşlarını yerinden oynatmaya çekinmiyoruz ve okurlarımızın daha kaliteli, hızlı aynı zamanda eğlenceli bir alışveriş deneyimini hak ettiklerini düşünüyoruz. Bu sebeple Destek Medya Grubu, bünyesinde bulundurduğu markaların yanı sıra ülkemizde yayıncılık sektöründe söz sahibi tüm yayınevlerinin değerli eserlerini Destek Dükkan aracılığıyla okurlarla buluşturuyor. Sitede bulunan 250 bini aşkın kitapla beraber sıra dışı ve stil sahibi birçok farklı ürünü de geniş yelpazesine katan Destek Dükkan, ihtiyacınız olan ürünü en hızlı ve kaliteli şekilde kapınıza kadar teslim ediyor.

Başarımızı işimizi amatör ruhla fakat profesyonel bir vizyonla yapmamıza borçluyuz. İşimize duyduğumuz sevgi, tutku ve coşkuyla ezberleri bozduk, klişeleri yıktık, yeni fikirlere ve yeteneklere kapılar açtık ve her defasında kendimizi aşkla besleyerek yayıncılık sektörünün zirvesine yeni bir yol açarak ulaştık.  

Neşemiz ve aşkımız hiç eksik olmadan Destek Ailesi olarak okuyor, tartışıyor, üretiyor büyüyoruz. Ve inanıyoruz; “Büyümeyen şey ölüyordur.”

 

Destek Yayınları

Destek Yayınları olarak 2006 yılından beri edebiyat, araştırma-inceleme, anı-biyografi ve çeviri edebiyat alanlarında yayımladığımız eserlerle kültür ve fikir dünyasına renk katmaya devam ediyoruz. Bir yandan Nobel almış yazarların eserlerini basarken, diğer yandan önünü açtığımız genç yazarlarla yepyeni bir okur kitlesi oluşturarak büyüyoruz. Risk almaktan çekinmiyor, riski doğru yönetmeyi seçiyoruz. Kimsenin beklentilerini karşılamak hedefinde olmadan, beklenmedik, umulmadık ve şaşırtıcı olanın peşinde yürümekte ısrar ediyoruz. Ezberleri bozarak, sınırları aşarak ve haddimizi zorlayarak yeni fikirlere, yeni yeteneklere kapılar açıyor, sektörün nabzını tutuyoruz.

Kara Karga Yayınları olarak putlaştırılmış klişeleri çizgilerimizle yıkıyoruz. Dayatılan çizgi kahramanlardan özgürleşip, alışılmamış, özgün ve ilham verici hikâyelerin çizerlerine diledikleri kadar geniş bir beyaz kâğıt sunuyoruz. Herkesin seçtiğini seçmek zorunda kalmadan, herkesin sevdiğini sevmek kaygısı gütmeden, herkes gibi olmaya çalışmadan çiziyor, yazıyor ve basıyoruz.

 

Athica Books

Kalıpların dışında bir dünya kurmak için!
Athica olarak dünyayı tek kutuplu görmeyen bakış açısıyla yayıncılık dünyasına taze bir soluk katmak için yola çıktık.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Kore yapımı dijital çizgi romanları (webtoon) okurlarla buluşturmanın yanı sıra dünyanın dört bir yanından ödüllü fantastik ve bilimkurgu kitapların da adresi olmayı hedeflediğimiz Athica ile yepyeni türlerin ve yepyeni bir anlayışın temsilcisi olacağız.

Kore’den webtoonlar ve manhwalar ile Japonya’dan yepyeni manga serilerinin, Çin, Tayvan manga/manhualarının seçkin örneklerinin de yer aldığı yayın programımızla kalıpların dışında bir dünyayı kuracak olan gençler için seçenekleri çoğaltacağız.

Dünyanın her köşesinden her yaştan okura hitap edecek çeşitlilikte, renkli, eğlenceli kitaplarla farklılıklarımızın değil benzerliklerimizin altını çizerek evrensele ulaşmayı hedefliyoruz. Kültürler arası köprüler kurarak hem okurlarımızı yeni türlerle buluşturacak hem de genç yetişkin okur kitlemize başka yerde bulamayacakları alternatifler sunacağız.

Alışılmışın dışında, sınırların ötesinde yayın planımızla ezberleri bozacağız!
Herkesin birbirinin aynısı gibi göründüğü çağımızda bu tek sesliliğe mecbur değilsiniz!

Artık Athica var!

 

KaraKarga Yayınları

1968 yılının Şubat ayında Robert Crumb kendi yazıp çizdiği Zap Comics’in ilk sayısını bir bebek pusetine koyup San Francisco sokaklarında satmaya başladı. Bu, alternatif çizgi romanın başlangıcı kabul edilir. Gerisi “tarih”tir. Çizgi roman sadece tayt giyen süper kahramanlardan, pelerinli savaşçılardan, fantastik canlılardan ve kovboylardan ibaret değildir. Tıpkı sinemanın sadece büyük starlarla dolu büyük bütçeli filmlerden ibaret olmaması gibi.

Tıpkı müziğin sadece ünlü süper star şarkıcılardan ve sahne şovlarından ibaret olmaması gibi. Tıpkı edebiyatın sadece milyonlar satan, nobel ödüllü yazarlardan ibaret olmaması gibi. Çünkü sinemada bir de Fellini vardır. Antonioni vardır. Coen kardeşler, David Lynch, Nuri Bilge Ceylan, P.T. Anderson vardır. Çünkü müzikte bir de Woody Guthrie vardır. Massive Attack, Leonard Cohen, Patti Smith, Lou Reed vardır. Çünkü edebiyatta bir de Jack Kerouac vardır. David Foster Wallace, Hunter Thompson, Boris Vian, Allen Ginsberg vardır. Çünkü çizgi romanda bir de Daniel Clowes, Marjane Satrapi, Art Spiegelman, Chris Ware, Nicolas de Crécy, Gipi vardır. Onlar “başka” hikayeler anlatır. Alışılmışın, konforlu olanın, klişe olanın dışındaki hikayelerini başka türlü anlatır. Biz hikayelerimizi çizgilerle anlatmayı seviyoruz. Kara Karga olarak, Robert Crumb’ın “başka” kabul edilen çizgi romanlarını satmak için sokaklarda bir aşağı bir yukarı dolaştırdığı pusetini devralıyoruz. Alışılmadık, orijinal, akıllı ve alternatif hikaye ve çizgilerle, evlerinin açık pencerelerinden bir Tom Waits şarkısı, bir Jim Jarmush filmi repliği duyulan sokaklarınızda dolaşmaya başlıyoruz. Çünkü hayat sadece metro ve metrobüs rotalarından ibaret değildir. Alternatif sokaklar da vardır.

 

Beyaz Baykuş Yayınları

Yaşanabilir Dünyalar İçin…
Geçmiş yüzyılların değerli insanları bizlerle hala kitaplar aracılığıyla konuşurlar.
Bugün içinde yaşadığımız dünya farklı zihinlerden çıkan düşüncelerin eseridir.
Bütün parçalardan oluşur. Her bir parça zaman-mekanda bir araya gelerek
birbirini tamamlar. Bazen eşsiz bir senfoni bazen de mükemmel bir sanatı eseri,
icatlar, keşifler, felsefik bir yaklaşım bu sihirli buluşmaların neticesinde ortaya
çıkmıştır.
Bugün insanlık yeni bir dünyaya adım atmakta. Bu hızlı dönüşümün ortasında
hem zihnimizi hem de ruhumuzu değişime uyumlamaya çalışıyoruz.
Gelecek bugünden yaratılır. Zamanın sonsuzluğunda tıpkı bir tohum gibi ekilen
her düşünce büyüyüp olgunlaşır, bizler o meyveleri toplayamasak da geleceğe
verimli topraklar ve yaşanabilir bir dünya bırakabiliriz.
Bugünün dünyasını daha iyi anlamak ve geleceğin dünyasını yaratmak için
bilimden sanata, ekolojiden felsefeye hem bu topraklardan hem de sınırların
ötesinden ufuk açıcı kitaplarla görünenin ötesindeki diyarlara yolculuğa
çıkıyoruz. Taze fikirlerin, farklı bakış açılarının peşine düşüyoruz.
Bütüne eklediğimiz her bir parçanın değerli, eşsiz ve biricik olduğunu biliyoruz.

 

Genç Destek Yayınları

Destek Medya Grubu bünyesinde 2015 yılında kuruldu.

8-12 yaş aralığında, artık çocuk olmadığı heyecanıyla öğrenmeye,
araştırmaya ve okumaya merak duyan “gençler” için tarih, bilim, felsefe,
araştırma, kurgu roman ve çizgi roman türlerinde eserler basmaya devam ediyor.

Genel Yayın Yönetmeni, Özlem Esmergül…

Her biri diğerinden yetenekli çizer, çevirmen ve editör grubuyla birlikte
uzman psikolog ve pedagog gözetiminde görev yapan yayın kuruluyla yeni
projeler üretiyor, denenmemişi denemeye cesart ederek örnek gösterilmeyi
hedefliyor