Destek İndirim -
Destek Dükkan
0
Sepetim

DESTEKDÜKKAN ÜRÜNLERİNİN SATIN ALINMASINDA UYULACAK KOŞULLAR

 

 1. GENEL
 1. DestekDükkan web sitesine kaydolduğunuzda, bir iletişim e-posta adresi ve şifresi seçmeniz istenecektir. Bu ayrıntılar altında yapılan tüm oturum ve işlemlerden siz sorumlusunuz. Parolanızı güvende tutmalı ve kimseye açıklamamalısınız.  Ulaşıldığını düşünüyorsanız hemen değiştirmelisiniz.
 2. Kredi kartı fatura adresiniz gibi bilgilerinizden herhangi biri değişirse, DestekDükkan'ı en kısa zamanda bilgilendirmelisiniz. DestekDükkan web sitesindeki hesabınızda oturum açarak bilgilerinizin tümünü veya ilgili kısmını güncelleyebilirsiniz.
 3. 18 yaşından küçük kişiler DestekDükkan'dan alışveriş yapamaz. DestekDükkan sitesinden çocuklara yönelik ürünler satışa sunulmakla birlikte bu ürünler anacak yetişkinler tarafından satın alınabilmektedir. 
 4. DestekDükkan'dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi şeklinde satış yapılmaz.
 5. DestekDükkan tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Fatura, e fatura olarak gönderilecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir.
 1. SÖZLEŞME KOŞULLARI
 1. Web sitesi üzerinden yapılan satın alma sözleşmeleri, Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. No: 31 Kat 5 Şişli – İSTANBUL adresinde faaliyet gösteren Destek Yapım Prodüksiyon Dış Ticaret AŞ ile olacaktır.
 2. DestekDükkan’ın siparişinizi kabul edilebilmesi için sipariş ettiğiniz ürünlerin tüm bedelinin ödenmesi gerekmektedir. DestekDükkan, kayıt formunuzda verdiğiniz e-posta adresinize bir e-posta göndererek siparişinizin alındığını onaylayacaktır. Gönderi e-postası; adınızı, sipariş numaranızı ve toplam fiyatı içerecektir. DestekDükkan’ın siparişinizi kabul etmesi, bu Sözleşmede belirtilen koşullar çerçevesinde aramızda yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme meydana getirmektedir. Ancak Siparişinizde tarafınızdan yazılan herhangi bir ibare, sözleşmenin bir parçası kabul edilmeyecektir.
 3. DestekDükkan, web sitemizde görünen mallarla ilgili açık hatalar veya yanlışlıklar durumunda sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Sipariş ettiğiniz malların ilan edilen fiyatıyla ilgili bir hata veya yanlışlık tespit edilirse, en kısa sürede e-posta ile sizinle iletişime geçilecektir. Sizi doğru fiyat konusunda bilgilendirdikten sonra değiştirilen fiyatlara göre siparişe devam etmek isteyip istemediğinizi belirtmek veya siparişi tamamen iptal etmek hakkınız olacaktır.

 

 1. Bireysel satışlarda aşağıdaki koşullarda cayma hakkınız olacaktır:
 1. Ürün siparişinizi istediğiniz zaman geri çekebilir, cayma hakkını kullanabilirsiniz. Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler ayrıca belirtilecektir. Ürünü teslim aldıktan sonra Tüketici Kanununda belirtilen süre içinde, paketi açmadan, hasarsız ve kullanılmadan iade etme koşuluyla vazgeçme hakkına sahipsiniz.  DestekDükkan'a siparişinizi geri çekmek için herhangi bir gerekçe göstermeniz veya herhangi bir ceza ödemeniz gerekmez.
 2. Siparişinizi geri çekmek için DestekDükkan.com adresinde, DestekDükkan iadeleri bölümünde belirtilen adrese yazılı olarak bildirim yapmak zorundasınız.
 3. Siparişinizi iptal etmeden önce ürünleri teslim aldıysanız, bunları maliyeti kendinize ait olmak üzere DestekDükkan iade adresine geri göndermeniz gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, ürünün/ürünlerin vergi mevzuatı gereği fatura aslının ibrazı ile beraber teslimatı gerçekleştiren kargo firması aracılığı ile iadesi zorunludur. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler tarafınıza iade edilemez. 
 4. Siparişinizi geri çektiğinizi bildirdikten ve ürünlerin kullanılmadan iade edildikleri anlaşılıp, ürünlerin hasarsız oldukları tespit edildikten sonra, ödediğiniz miktar DestekDükkan tarafından, ürünlerin teslim alınışından itibaren 14 gün içinde hesabınıza geri yatırılır.
 1. Bazı durumlarda, belirli bir kitabın veya ürünün veya sipariş edebileceğiniz bir dizi kitap veya ürünün kopya sayısına bir sınır koyabiliriz. Bu gibi durumlar örneğin, tedarikçilerimiz tarafından bize getirilen sınırlamalardan kaynaklanmış veya bir kitabın bir yazar tarafından imzalandığı bir kitap veya ürünün stoklarının sınırlı olduğu haller olabilir. Bu gibi durumlarda sizi bilgilendireceğiz ve/veya siparişinizin hangi kısımlarını kabul edeceğimizi ve hangilerini reddedeceğimizi en kısa sürede size bildireceğiz. Bu gibi durumlarda fazla tahsil edilen ücretler bankanıza veya kredi kartınıza DestekDükkan tarafından iade edilecektir.
 2. İstenilen siparişin yerine getirilmemiş olmasından dolayı, sipariş verenin DestekDükkan’dan maddi veya manevi tazminat hakkı olmayacaktır.
 3. Fiyatlara posta ücreti ve paketleme dahil değildir. Promosyonlar, ayrıca duyurulur.
 4. Teslimat, siparişiniz kabul edildikten sonraki 7 iş günü içinde herhangi bir günde dağıtım firmasına yapılacaktır. Size teslim için geçecek süre ayrıca hesaba katılmalıdır.
 5. Ürünler, dağıtım merkezimizden tarafınıza gönderildiğinde sipariş ettiğiniz ürünlerin mülkiyeti size ait olur. Teslim aldığınız ürünlerin hasarlı veya kusurlu olduğunu iddia ediyorsanız veya yanlış teslimat yapıldığını iddia ediyorsanız durumu 7 iş günü içinde yazılı olarak DestekDükkan’a gerekçeleriyle birlikte bildirmek yükümlülüğü tarafınıza aittir. Bu durumda “Müşteri Destek İletişimi Formunu” doldurmak ve 7 iş günü içinde ürünleri belirtilen adrese teslim etmek zorundasınız. Aksi taktirde DestekDükkan’ın size karşı hiçbir yükümlülüğü olmayacaktır.
 6. Hasarlı veya kusurlu ürünlerin varlığı tespit edilirse onarmak, yenisiyle değiştirmek veya söz konusu ürünlerin sizin tarafınızdan ödenen tutarını iade etmek seçeneklerine göre işlem yapılacaktır.

 

 1. PROMOSYONLAR (İNDİRİMLER)

 

Müşterilere zaman zaman indirimli satışlar ve promosyonlar sunabiliriz.

Promosyonlar, ilan edildikleri süre için ve ilan edilen ürünler için geçerlidir. İndirimli satışlar geriye dönük hak doğurmaz ve kullanılmaz.

 

 1. MÜCBİR SEBEP

Mücbir sebep hallerinde, DestekDükkan, sipariş ettiğiniz malları teslim edememe, geç teslim, makul kontrolünün ötesinde herhangi bir nedenle ortaya çıkabilecek herhangi bir hasar veya kusur için sorumluluk kabul etmeyecektir.

Mücbir sebep olarak; doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, hava muhalefeti vb. halleri dikkate alınacaktır. Mücbir sebep ile sözleşme konusu ürünün/ürünlerin süresi içinde teslim edilememesi halinde durumu DestekDükkan 3 (üç) gün içinde size bildirecek olup, bu takdirde siparişi iptal etme hakkına veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi hakkına sahip olacaksınız. Siparişin iptal edilmesi halinde ödenen tutar 14 (on dört) gün içinde DestekDükkan tarafından iade edilecektir.

 1. ŞİKAYETLER

DestekDükkan, anlaşmazlıkları en kısa sürede çözmek için kullandığı bir şikayet işleme ve değerlendirme prosedürü uygular. Şikayetiniz varsa, aşağıdaki adresten Müşteri Hizmetleri Yöneticisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir: Müşteri Hizmetleri Yöneticisi, Tel 0212 252 6463

 1. GEÇERLİ KANUN

Bu sözleşme Türk hukukuna ve yasalarına göre yorumlanacaktır. Yetkili mahkeme İstanbul merkez mahkemeleridir. Bu sözleşmede düzenleme yapılmamış hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.