0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Ahmet Keleş

İlahiyat profesörü, Hadis araştırmacısı, yazar. 1 Eylül 1959, Çiçekdağı / Kırşehir doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırıkkale’de yaptı. Erciyes Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi (1988) mezunu. Aynı üniversitede “Abdurrezzak b. Hemmam’ın Musennefindeki Sahabe ve Tabiin Görüşleri Işığında Sünnetin Teşrii Değeri” başlıklı teziyle yüksek lisans (1992), “Hadislerin/Sünnetin Kuran’a Arz Usûlü” adlı teziyle de doktora (1997) çalışmasını tamamladı. 1998 yılında yardımcı doçent olarak Dicle Üniversitesi İlâhiyat Fakültesinde çalışmaya başladı. Aynı fakültede Temel İslâmi Bilimler Hadis Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. 2004 yılında “Sünnet Yaşayan Hz. Muhammed” adlı çalışması ile doçent, 2009'da akademik kariyerini tamamlayarak Profesör oldu.

Makaleleri 1999 yılından itibaren Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi, İslâmiyât, Sosyal Bilimler Araştırma Dergisi, Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi, Dicle Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi ve İslâmi Araştırmalar gibi dergilerde yayımlandı. Çok sayıda bilimsel toplantıda tebliğ sundu.

ESERLERİ:

Türkçe İbadet (1998),
Hadis’in Kuran’a Arzı (1998),
Sünnet: Yaşayan Hz. Muhammed (2003),
Temel İslâmî İlimlerde Anlam Problemi, Sahih Hadisin Tanımı, Kur’an’ı Anlamada Yöntem, Hadisi Anlamada Yöntem, Hadis Usûlü (yay. haz.).

Ahmet Keleş
Daha fazla gör
Ahmet Keleş

Yazarın Kitapları

İndirimli
Feto Nun Günah Piramidi

Feto Nun Günah Piramidi

8,33 TL13,89 TL