0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Ahmet Taha Alper

1999 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı yıl tıp uzmanlık sınavında Türkiye’de ilk 10 içerisinde yer alarak, Siyami Ersek Hastanesi Kardiyoloji Bölümünde ihtisasına başlamıştır. 2003’te kardiyoloji uzmanı olan, 2004-5 yıllarında Erzurum Mareşal Çakmak Asker Hastanesi’nde yedek subay olarak askerlik hizmetini yapan Prof. Dr. Ahmet Taha Alper, daha sonra Siyami Ersek Hastanesi'nde başasistan olarak görevine geri dönmüş, 2008 yılında kardiyoloji doçenti, 2017 yılında ise kardiyoloji profesörü unvanını almıştır.

Akademik hayatı boyunca uluslararası birçok hastanede eğitimlere katılan Prof. Dr. Ahmet Taha Alper’in, 100 tanesi uluslararası olmak üzere 150’den fazla yayınlanmış makalesi bulunmaktadır. Birçok kongrede davetli konuşmacı olarak 50’den fazla olarak sunum yapmıştır. 

-       Prof. Dr. Ahmet Taha Alper, bir kardiyolog olarak insan psikolojisinin kalp sağlığı üzerindeki etkisine önem vermekte ve koruyucu kalp sağlığı yaklaşımını savunmaktadır. Bu nedenle kalp hastalıklarının tedavisi kadar, önlenmesi konusunda da çalışmalarını sürdürmektedir. 

-       Prof. Dr. Ahmet Taha Alper, halen Sağlık Bilimleri Üniversitesi ne bağlı Siyami Ersek Hastanesi'nde ritim hastalıkları bölümü başkanlığını sürdürmektedir. 

Ahmet Taha Alper
Daha fazla gör
Ahmet Taha Alper

Yazarın Kitapları

İndirimli
Kalpleri Ayarlama Enstitüsü

Kalpleri Ayarlama Enstitüsü

Duygu durumlarının kalp sağlığı üzerindeki etkisi nedir? Stresi yönetmek ve mutlu bir yaşamın anahtarını bulmak mümkün mü? İleride kalp hastası olacağını düşünenler, gerçekten hasta olurlar mı? Mutlu insanların kalbi daha mı sağlıklıdır? *** Kardiyolog Prof. Dr. Ahmet Taha Alper ve Psikolog Dr. Hicran Tülüce, duygu durumundaki değişikliklerin kalp sağlığı üzerindeki etkisini modern tıbbın bilimsel çalışmaları ışığında, kadim bilgilerle ve örnek hasta vakalarıyla anlatıyor. Bu kitapta, kalp sağlığıyla ilgili yepyeni bir yaklaşımla tanışacaksınız: Duygu odaklı kalp sağlığı... Yaşamla ilgili her detayın dönüp dolaşıp nasıl da kalbe dokunduğunu anladıkça duygu odaklı kalp sağlığı yaklaşımının önemi daha da artacaktır. Üzüldüğünüz, sorun ettiğiniz ya da kızdığınız her şeyi bir kez daha gözden g...

15,60 TL26,00 TL