0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Alper Saldıran

1984, İstanbul doğumlu. Erken yaşlarla sanatla ilgilenmeye başladı. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Çok sayıda televizyon dizisi, sinema filmi ve reklamda oynayarak adından sözettirdi. Tiyatroya eş zamanlı olarak devam eden Saldıran, şu sıralar Engin Alkan’ın uyarladığı ve yönettiği Sabahattin Ali’nin ölümsüz eseri Kürk Mantolu Madonna’da Genç Raif ’i oynamaktadır. 

Tiyatro Oyunları: Fehmi Paşa Konağı: Turgut Özakman (2003), Son Dünya: Yeşim Özsoy Gülan (2007), Babil Kulesi: Friedrich Dürrenmatt (2008), Hizmetçiler: Jean Genet (2009), Çehov Makinası: Matei Vișniec (2012), Kürk Mantolu Madonna: Sabahattin Ali (2017) 

SinemaFilmleri: AnadoluKartalları (2011) Sağ Salim (2012) Seni Seven Ölsün (2016) 

TelevizyonDizileri: BirDilimAşk (2004), Kara İnci (2007), MeleklerKorusun (2008) YerdenYüksek (2010), İnsanlarAlemi (2012), BöyleBitmesin (2013), BeniBöyleSev (2013), KalbimEge’de Kaldı (2015), AşkveGurur (2017), BademŞekeri (2017)  

 

Alper Saldıran
Daha fazla gör
Alper Saldıran

Yazarın Kitapları

İndirimli
Kırmızı Odadan Hikayeler

Kırmızı Odadan Hikayeler

Kırmızı antika şamdan konuşmaya başlarsa ne olur? Sevginin en saf halini hayal etmek nasıl hissettirir? Bir ezgiyle aşkı bulmak sizi nasıl bir yolculuğa çıkarır? Bir detayı izlemek aşkı karşımıza çıkarır mı? Bağlar, hiç bitmesin istenilen heyecanlar, rutinler, hayaller, yaşanmamış tatlı bir anıya dönüşenler... Aşka dair en başından beri bize ait olduğunu düşündüğümüz pek çok şeyi, aşkın türlü hallerini alegorik anlatımıyla farklı formlarda yeniden kurarak anlatan Alper Saldıran, bu kez kırmızı odadan sesleniyor ve bizleri kendi iç odalarında aşkın peşinde bir yolculuğa çıkarıyor.

14,40 TL24,00 TL
İndirimli
Siyah Odadan Hikayeler

Siyah Odadan Hikayeler

Sürekli güncellenen ve hızlanan ortak yaşayışın dayattığı koşturmacada gözümüzden kaçanlar, değerlerimizden eksilenler, aslında ruhumuzun, perdelerini açmayı unutmadığımız müstakil odalarında birikiyor. Giderek azalan göz teması, donan ses tonları, kaybedilen mana, bizi çekildiğimiz o iç köşelerde buluyor. Alper Saldıran, ikinci kitabında bu kez siyah odaya giriyor. Burada da konuşan mobilyalar, ağaçlar, kedi ruhlu kadınlar, ustadan çırağa aktarılan tecrübeler arasında dolaşıp, hayata kaleminin gözünden, bizimle birlikte yeniden bakıyor.

10,56 TL17,59 TL
İndirimli
Beyaz Odadan Hikayeler

Beyaz Odadan Hikayeler

İnsanlık halleri, geçmişten geleceğe hayaller ve sıcak bir nostalji… Son yıllarda adından sıkça söz ettiren tiyatro ve sinema oyuncusu Alper Saldıran, kişisel ve mesleki hayatı üzerinden, hepimizin hayatına yalın bir bakış atıyor. Tanıştığı özel insanlardan, yaşadığı güzel anlardan ve gördüklerinden çıkardıklarını kâh hicvederek kâh hikâyeleştirerek anlatıyor. Bembeyaz bir tabloyu kendi renkleriyle boyuyor.

7,78 TL12,96 TL