0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Daniel Clowes

Daniel Gillespie Clowes (14 Nisan 1961) Amerikalı illüstratör, çizgi romancı ve senaryo yazarıdır. Clowes’un çizgi romanları ilk kez kendisine ait olan Eightball isimli seride yayınlandı. Eightball’da yayınlanan uzun süreli hikayeler daha sonra Velvet Glove Cast in Iron (1993), Ghost World (1997) ve David Boring (2000) isimli albümlerde toplandı. Clowes’un illüstrasyonlarının yer aldığı dergiler arasında The New Yorker, Newsweek, Vogue ve Village Voice yer alır.

Ghost World 2001 yılında, Eightball serisinden bir kısa öyküsü olan Art School Confidential ise 2006 yılında yönetmen Terry Zwigoff tarafından sinemaya uyarlandı. Çizgi romanları ve albümleri, bir çok Harvey ve Eisner ödülü kazanan Daniel Clowes, Ghost World için yazdığı senaryo ile en iyi senaryo dalında Oscar’a aday gösterildi.

Daniel Clowes
Daha fazla gör
Daniel Clowes

Yazarın Kitapları

İndirimli
Wilson

Wilson

OSCAR ADAYI BİR SENARİST VE ÖDÜLLÜ BİR ÇİZERDEN ORİJİNAL BİR ÇİZGİROMAN Çağımızın en önemli çizerlerinden biri olan Daniel Clowes, bu ilk uzun soluklu çizgiromanında, bir modern zaman bencilinin karmaşık ve büyüleyici bir portresini çiziyor. Ghost World, Patience ve Eightball gibi kült eserlerin yaratıcısı olan Daniel Clowes, bu kitapta tek sayfalık anekdotlar halinde çalışıyor ve her sayfada farklı üsluplar deneyerek günümüzün etkileyici çizgiromanlarından birine imza atıyor.

22,20 TL37,00 TL
İndirimli
Eightball

Eightball

Bu kitapta Ghost World’ün yaratıcısı Amerikan kültürünün içini dışına çıkartıyor. Ghost World’ün hem çizgi roman hem de film versiyonu Daniel Clowes’u bir dünya starı ve dünyanın en aranan çizeri yapmadan önce, Eightball zaten 90’ların hakkında en çok konuşulan çizgi romanıydı. Entertainment Weekly 1989’daki ilk yayınından itibaren kitabı "yılın düzenli olarak yayımlanan en iyi çizgi romanı" olarak nitelendirdi. Village Voice "mükemmel" yorumunda bulunurken Maus’un ünlü çizeri Art Spiegelman kitaba övgüler yağdırdı. Simpsons’ların yaratıcısı Matt Groening’in en sevdiği çizgi roman olduğunu söylersek ne demek istediğimiz anlaşılır herhalde. 20th Century Eightball, 1988 – 1996 yılları arasında yayımlanmış Eighball’un en iyi, en komik öykülerini içeren bir kitap. İçinde "Senden Gerçekten Nefr...

13,89 TL23,15 TL
İndirimli
Ghost World

Ghost World

1998 - Ignatz Ödülü Ghost World (Hayalet Dünya) kültürel anlamda bir dönüm noktası. Kendi jenerasyonunu aşmış, yıllar sonra da hala okunmaya devam eden bir kitap. İlk kez 1990’larda çığır açan Eightball’un sayfaları arasında yayımlanmaya başlayan Ghost World, Enid ve Becky adında birlikte büyümekte olan ama gitgide farklılaşan iki genç kızın hikayesini anlatıyor. Daniel Clowes, jenerasyonunun en saygın çizerlerinden biri ve Ghost World onun başyapıtı. Crumb belgeselinin yönetmeni Terry Zwigoff tarafından filme uyarlanan senaryosu, En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar’a aday gösterildi. Her çizgi roman okurunun koleksiyonunda bulundurması gereken bir eser!

19,20 TL32,00 TL