0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Dilşat Baş

1973 yılında Bursa’nın Karacabey ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini aynı şehirde tamamladı. 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm’ünden mezun oldu, aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Bölümü yüksek lisans diyetetik programına kabul edildi. 1995 yılında yüksek lisansı devam ederken Pamukkale Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde diyetisyen olarak göreve başladı. Diyetetik alanında bilimsel gelişmeleri takip ederken aynı zamanda klinik pratik uygulamalara devam etti. Tez çalısını yürütürken 1996 yılı aralık ayında Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesinde diyetisyen olarak kabul edildi. 1997 yılı şubat ayında tez çalışmasını tamamlayarak ‘Uzman Diyetisyen ‘ ünvanını kullanmaya hak kazandı. Hacettepe Üniversitesi dahiliye servisinde başlayan klinik diyetisyen yolculuğunda, nütrisyon ekibi, cerrahi ve sonunda onkoloji klinikleri ile buluştu o tarihten itibaren onkoloji alanına ilgisi artarak devam etti. Çok sayıda bilimsel toplantıda kanser ve beslenme, kanser hastalarına diyetisyen yaklaşımını konu alan sunumlar yaptı. Onkoloji kliniklerinde çalışmaları sürerken 2012 yılında Kanserle Dans Derneği ile yolları kesişti, halen derneğin gönüllü diyetisyenliğini yürütmektedir. Ayrıca  Türkiye Diyetisyenler Derneği ve KEPAN (Klinik Enteral Parenteral Nütrisyon Derneği) üyesidir.

2017 yılında Hacettepe Üniversitesinden ayrıldı, aynı yıl Acıbadem Altunizade Hastanesinde Onkoloji Diyetisyeni olarak görev yapmaya başladı halen aynı hastanede çalışmalarına devam etmektedir.

Çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayınlanmıştır. Televizyon kanallarının sağlık ve haber programlarına uzman konuk olarak destek veren Dilşat Baş halen Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Doktora programına devam etmektedir.

Dilşat Baş evli ve iki çocuk annesidir.

 

 

www.onkolojidiyetisyeni.com

www.dilsatbas.com

İnstagram : @dilsatbas

facebook: www.facebook.com/Onkoloji Diyetisyeni Dilşat Baş

Twiter: @UzmDytDilsatBas

Youtube: Dilşat Baş

Dilşat Baş
Daha fazla gör
Dilşat Baş

Yazarın Kitapları

İndirimli
Beslenmenin Kanser Tedavisindeki Gücü

Beslenmenin Kanser Tedavisindeki Gücü

.

21,60 TL36,00 TL