0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Doğan Satmış

 Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Gazeteciliğe 1981′de Anadolu Ajansı’nda muhabir olarak başladı. Günaydın ve Bugün gazetelerinde de görev yaptı. Hürriyet gazetesinde sorumlu yazı işleri müdürü ve yazı işleri müdürü olarak 17 yıl çalıştı. Gazetenin ilk okur temsilcisi (ombudsman) oldu ve bu görevi beş yıl sürdürdü. Referans gazetesinde köşe yazıları yayımlandı. Sabah gazetesinde genel yayın yönetmen yardımcılığı yaptı.

2009′da yayın hayatına atılan Habertürk gazetesinin kurucu genel yayın yönetmen yardımcısıydı, köşe yazıları kaleme aldı. Yayın danışmanı ve köşe yazarı olarak Cumhuriyet gazetesinde bir buçuk yıl görev yaptı.

ABD’deki Plain Dealer gazetesinde konuk editör olarak bulundu.

Dünya Ombudsmanlar Birliği Derneği üyeliği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeliği, Uluslararası Basın Enstitüsü Türkiye Komitesi üyeliği yaptı.

Halen Basın Konseyi Yüksek Kurul üyesi.

Evli, iki çocuk babası.

Daha önce yayımlanmış altı kitabı bulunuyor.

Gelecekte Bir Yerlerde, İstanbul, 2006, Liberte Yayınları

GAYE, belgesel roman, İstanbul, 2012, Alfa Yayınları

Bir İşsizin Günlüğü, İstanbul, 2015, Doğan Kitap

Survivor, biyografi, İstanbul, 2017 Karakarga Yayınları

MİNA, roman, İstanbul, 2018, Bizim Gezegen Yayınları

50 Maddede Göbeklitepe ve Sırları, İstanbul, 2019, Karakarga Yayınları.

 

Doğan Satmış
Daha fazla gör
Doğan Satmış

Yazarın Kitapları

İndirimli
Cesaret - Türkiye Tarihini Değiştiren 110 Kadın

Cesaret - Türkiye Tarihini Değiştiren 110 Kadın

Bazı kadınlar idealisttir, engel tanımazlar. Yaptıkları iş farklı olabilir ancak amaçları tektir. Onlar için önemli olan tek şey hedefleridir. Hedeflerine ulaşmak için her şeyi feda ederler. Gözleri başka şeyi görmez ve istediklerini yaparlar. Yaşam öykülerine bakınca şaşırırsınız. Çünkü bu öyküler baş döndürücüdür. "Uğruna ölmeye değmeyecek bir hayat, yaşamaya değmez" derler. Dışlanmak, sürülmek, kapatılmak onları durduramaz... Gazeteci-yazar Doğan Satmış, Türkiye’de siyasetten girişimciliğe, spordan sinemaya yaptıklarıyla kitleleri peşinden sürükleyen 110 kadının hikâyesini anlatıyor. Onlardan ilham alan yeni cesur, asi ve öncü kadınların yetişmesi için bir katkı sunuyor.

18,00 TL30,00 TL
İndirimli
50 Maddede Yeni Dünya Düzeni

50 Maddede Yeni Dünya Düzeni

Yeni Normal ne olacak? Avrupa Birliği dağılacak mı? Geleceğin meslekleri neler olacak? Dinin etkisi azalacak mı? Eğitim nasıl şekillenecek? İnsanoğlu Mars’ta koloni kurabilir mi? Gelecekte bebekler tasarlanabilecek mi? 21. yüzyıl kadınların yüzyılı mı olacak? Yeni eğilimler ve gelecekte de hiç değişmeyecek şeyler neler? 21. yüzyıla dair sorular, bu soruların cevaplarından doğacak muhtemel sorular; geleceğe dair tahminler, mevcut tahminler üzerinden olası değerlendirmeler ve cevap ararken merak edilecek daha çok şey. Gazeteci-yazar Doğan Satmış, olanlara ve olacaklara dair yaptığı değerlendirmelerle daha önce hiç dikkatimizi çekmeyen konuları gündemimize taşırken zihnimizi meşgul eden konulara da farklı bir noktadan bakmamızı sağlayacak.

18,70 TL34,00 TL
İndirimli
50 Maddede Göbeklitepe ve Sırları

50 Maddede Göbeklitepe ve Sırları

Göbeklitepe en eski mabet miydi? İnsanlığın doğduğu yer burası mıydı? İlk alfabe burada mı yazıldı? Dünyanın öteki anıt yapılarından niçin daha önemli? Dikilitaşlar uzaylıları yansıtıyor olabilir mi? İlluminati ile ilgisi var mı? Yüzyılın en büyük arkeolojik keşiflerinden biri, insan aklının anlamakta zorlanacağı kadar olağanüstü bir yer. Doğan Satmış, tıpkı Mısır Piramitleri gibi, bir gün yeryüzündeki herkes tarafından bilinecek ve dünyanın en önemli seyahat noktalarından biri olacak Göbeklitepe’ye dair merak edilen tüm soruları yanıtlıyor.

16,50 TL30,00 TL
İndirimli
Survivor

Survivor

– ‘Yeni Türkiye’nin Rol Modeli Acun Ilıcalı’nın Sıra Dışı Hikâyesi – Yaşamı boyunca türlü trajedilerden ve trafik kazalarından kurtulabilmiş; her durum ve her koşuldan sıyrılabilecek bir kabiliyet. Muhafazakâr ya da seküler, her siyasi atmosferde hayatta kalabilecek gerçek bir survivor. ‘Yeni Türkiye’nin eğlence dünyasından sorumlu bakanı. Muhafazakâr kitlelerin hoş görmeyeceği bir yaşamı sürdürüp, hoş görülebilen ender bir karakter. Kitlelerin neyi sevebileceğini iyi bilen bir patron. Gözü pek bir esnaf. Başarıya kestirme yollardan koşmanın, keskin virajları kıvrak bir zekayla kazasız atlatmanın ustası. Modern bir ip cambazı. Genç kitlelere, ciddi bir eğitim ve donanım sahibi olmadan yırtmanın mümkün olduğu umudunu veren yeni bir rol model. Gazeteci-yazar Doğan Satmış, Acun Ilıcalı’nın sı...

12,22 TL20,37 TL