0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Ergun Hiçyılmaz

1942 yılında Eskişehir’de doğdu. Gazetecilik hayatı 1960’da başladı. Akşam, Yeni Sabah, Yeni İstanbul, Günaydın, Fotospor, Tercüman, Güneş, Nokta, Yankı, Hürgün gibi yayınlarda çalıştı. Aktif gazeteciliğini yayın müdürlüğünden yazarlığa kadar çeşitli kademelerde sürdürdü. Gazeteciler Cemiyeti, TSYD gibi kuruluşların 27 kez başarı ödülünü aldı; 1986’da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin spor yazarlığı dalında “Yılın Gazetecisi” ödülüne layık görüldü. 1993 yılında ise Altın Kitaplar ödülünü kazandı. Federasyon başkanlıkları ve spor yöneticiliği yapan Hiçyılmaz, özellikle Osmanlı toplumsal yaşamı, milli mücadele ve İstanbul’a ilişkin araştırmaları ile tanındı.

Kitapları
Avrat Pazarından Hareme (Destek); Bana Güneş, Çiçek ve Resmini Gönder (Destek); Başverenler Başkaldıranlar (Altın); Beni Toprağıma Gömün (Destek); Beni Toprağıma Gömün (Altın); Cellatları da Asarlar (Altın); Çerkez Ethem (Destek); Dargınım Sana Hayat (Kamer); Elveda Vatanım (Destek); Esir Kampları – Bana Biraz Hürriyet Yollar mısın? (Bilge Karınca); Fenerbahçe (Bilge Karınca); Fenerbahçe Mazinde Bir Tarih Yatar (Destek); Hayatın Şarkı Söylediği Yıllar (Destek); Her Şafakta Ölürüm – Osmanlı’dan Cumhuriyet’e İdamlar (Bilge Kültür Sanat); Hücre (İkarus); İpsiz Recep (Bilge Karınca); Karakol – Türk Devrimi’nde Bir Gizli Örgüt (Destek); Operasyon – MİT CIA MOSSAD KGB (Bilge Karınca); Son İstanbullu (Destek); Teşkilatı Mahsusa – Yemin Billah Önce Vatan (Kaynak); Türk Kelebeği – Guyan Adası’na Sürülmüş Cemil Bey’in Hatıratı (Kaynak); Yüzyıllık Tarih Beşiktaş (YGS); Meyhaneler (Ulak)

Ergun Hiçyılmaz
Daha fazla gör
Ergun Hiçyılmaz

Yazarın Kitapları

İndirimli
Silahım ve Namusum Üzerine Yemin Ederim Ki...

Silahım ve Namusum Üzerine Yemin Ederim Ki...

13,88 TL23,14 TL
İndirimli
Bana Güneş Çiçek ve Resmini Gönder

Bana Güneş Çiçek ve Resmini Gönder

13,33 TL22,22 TL
İndirimli
Beni Toprağıma Gömün

Beni Toprağıma Gömün

7,78 TL12,96 TL
İndirimli
Muska Tüfek Matara

Muska Tüfek Matara

Çakırcalı Efe, Yörük Ali, İpsiz Recep, Demirci Memed… Milli mücadelenin gerillaları, eşkıyaları, efeleri… İstanbul Hükümeti’nin işaret parmağının ucunda onlar "dağların yol kesen, kanun koyan, çakmak çakan çapulcu eşkıyaları" bilinirlerdi. Köylerin yağma, talan ve katliamla boşaldıkça boşaldığı zamanlarda, ordunun nişansız rütbelileri oluverdiler. Ergun Hiçyılmaz, güçlerini Kuvâ-yi Seyyâre için birleştiren eşkıyaları araştırdı. Hikâyeleri hâlâ anlatılan milliyetçi cephe gerillalarının hem kişisel hem de siyasi kimliklerini yazışmalar, hatıratlar ve belgelerle destekleyerek, bütün ayrıntılarıyla anlattı.

8,33 TL13,89 TL
İndirimli
Çabuk Büyüme Çocuk

Çabuk Büyüme Çocuk

Zeki Müren’siz geçen 21 geçti. Bu, onla geçen yılların hikayesi Gazeteci-yazar Ergun Hiçyılmaz, Zeki Müren’in hikayesini anlatırken dönemin atmosferini ve sanat yaşamını incelikle aktarıyor. Hiçyılmaz’ın bu kitaba kaynaklık eden araştırması, 1997 yılında 100 bine yakın seyirciyle buluşan "Bir Demet Yasemen" müzikaline dönüşmesine öncülük etti. Kitap, müziğin ve popüler kültürün sınırlarını aşan, toplumsal bir olguya dönüşen bir sanatçının ışıltılı sahnesini ve perde arkasını anlatıyor. "Çabuk Büyüme Çocuk", Zeki Müren’in duygu dünyasını, aşklarını, kavgalarını ve hayallerini anlatmanın yanı sıra sosyal tarih açısından değerli bir kaynak.

10,00 TL16,67 TL
İndirimli
Racon - İstanbul Kabadayıları

Racon - İstanbul Kabadayıları

Suç örgütü liderlerinden, devlet adına babalık taslayanlara; gariban babalarından, zorba katillere külhanbeyleri, dayılar, bitirimler, haneberduşlar, tulumbacılar, baldırı çıplaklar… Racon nedir? Kabadayılar nasıl giyinir? Kabadayı muhabbeti nasıl olur? Ergun Hiçyılmaz, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi İstanbul’unun yeraltı dünyasına iniyor. Yahudi kabadayılarından külhanbeyi tarikatına; kabadayı manilerinden jargonlarına, yeraltı dünyasının başlangıç tarihine uzanıyor.

8,33 TL13,89 TL
Stokta Yok
Avrat Pazarından Hareme

Avrat Pazarından Hareme