0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Ezgi Aksoy

1981’de Bakırköy, İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluğunu annesi ve teyzesinin korku filmi sevdası şekillendirdi. 5 yaşında korku filmi izlemeye, 12 yaşında İngilizce, 19 yaşında İspanyolca konuşmaya başladı. İstanbul Üniversitesi – İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

2008 yılında yeniHarman dergisinde Latin Amerika, popüler kültür, sanat ve sinema üzerine yazılar yazmaya ve dosyalar hazırlamaya başladı. Latin Amerika’nın yeraltı kültürüne dair hazırladığı dosyalar Kan Kırmızı – Latin Amerika’da Yeraltının Çocukları (2012) adıyla kitaplaştırıldı. Popüler kültürün ilham aldığı önemli kültler üzerine hazırladığı Popüler Kült: Korku Sineması ve Popüler Kültür Kılavuzu (2016) adlı kitabı Karakarga Yayınları’ndan çıktı.

Ezgi Aksoy
Daha fazla gör
Ezgi Aksoy

Yazarın Kitapları

İndirimli
Kız Gibi

Kız Gibi

"Kız gibi durma" diyenlere inat, kız gibi duranların, kız gibi direnenlerin hikâyesi. "Tüm o büyük halka küpelerin, üstümüze birkaç beden büyük kot ceketlerin, yüksek bel kotların, ince saç örgülerin, kalın dudakların ve simsiyah kuyruklu eyeliner’ların kökeni Amerika’nın yasaklı mahallelerine uzanıyor aslında. ‘90’lar modası’ diye sunulan ve son yıllarda ortamları kasıp kavuran bu modanın köklerinin Amerikan varoşlarına ve suç örgütü bağlantılı çete hayatına, azınlıklara, Latino’lara ve siyahîlere dayandığından habersizler." Ezgi Aksoy, "naifliği ve kırılganlığıyla" devlere kafa tutan, makyajı reddeden ya da bütün bedenini boyayan, fetişlerin de direnişin de başrolünü kapan kadınları yazdı. Dünyanın her yerinde olup bitenlere yön veren kadınları da, olup bitenlerin tam ortasında kalan kad...

10,00 TL16,67 TL