0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Hasan İnsel

İstanbul’da doğan Dr. Hasan İnsel, Nişantaşı İngiliz Erkek Lisesi’ni (EHSB) bitirdikten sonra, doktorluk eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Mezuniyet sonrası Almanya’da İç Hastalıkları ihtisasını tamamlamış; uzman olduktan sonra yine Almanya Düsseldorf ’ta sağlıklı yaşam, check-up ve önleyici tıp konularında çalışmıştır.

Türkiye’ye döndüğünde İç Hastalıkları Hekimliği yanında, Almanya’daki çalışmalarının devamı olarak o zamanlar için çok yeni kavramlar olan sağlıklı yaşam, check-up ve preventif tıp konularında yoğunlaşmıştır. İstanbul Nişantaşı’nda kurucu ortağı olduğu “İntermed Sağlık Kontrol Merkezi”ni açıp, Türkiye’de ilk defa bir çatı altında geniş kapsamlı teşhis ve check-up hizmetini başlatmıştır.

Dr. İnsel sağlıklı yaşam çalışmalarına yurtdışında da devam etmektedir. Merkezi Viyana’da olan ESAAMAvrupa Önleyici, Rejeneratif ve Antiaging Tıp Derneği’nin kurucu yönetim kurulu üyesi olan Dr. Hasan İnsel, WAAAM-World Academy of Anti Aging Medicine’in de Akademik Kurul üyesidir.

Columbia Cornell Üniversitesi New York Presbyterian Hastanesi’nin on bir yıl Uluslararası Bölüm Senior Danışmanlığı’nı yapmıştır.

Uzun yıllar Milliyet gazetesi “Cadde” ekinde “Saatleri Durduralım” isimli köşesinde sağlıklı yaşam ve önleyici tıp konularını işlemiş, HTV’de “Vip and Fit” programını hazırlayıp sunmuştur.

Dr. Hasan İnsel, Avusturya’da sağlıklı sindirim ile ilgili F.X. Mayr eğitimini bitirerek, Avusturya Tabip Odası onaylı Modern F.X.Mayr Hekimliği Uzmanı olmuştur. Uluslararası Mayr Hekimleri Derneği (International Society of Mayr Physicians) üyesidir.

Halen kurucusu olduğu İntermed’in Onursal Başkanı olan Dr. Hasan İnsel, İntermed’de “Modern Mayr Beslenme Yöntemi” programı uygulamakta ve “Sağlıklı Sindirim ile Genç Kalma ve Sağlıklı Yaşam” konularında eğitimler vermektedir.

 

 

Hasan İnsel
Daha fazla gör
Hasan İnsel

Yazarın Kitapları

İndirimli
Günlük Hayatta Modern Mayr Beslenme - Sindirim Sanatı

Günlük Hayatta Modern Mayr Beslenme - Sindirim Sanatı

"Medeniyetin sebep olduğu bütün hastalıklardan korunmak ve tedavi etmek için bütüncül ve rahat uygulanan bir yöntem F. X. Mayr Hekimliği... F. X. Mayr Terapisi’nin başlıca etkileri sindirim sisteminin yenilenmesi, metabolizmanın dengelenmesi, vücudun duruş biçiminin düzeltilmesi, enflamasyonun azaltılması, insülin düzeylerinin düşürülmesi, hücresel otofajinin desteklenmesi ve genlerin onarım potansiyelinin artırılmasına yöneliktir. Böylece daha çok enerji, daha az hastalık, daha az ağrı, ideal vücut ağırlığı, daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam kolayca mümkün hale gelir. Dr. Hasan İnsel’in Türk okurları için bu değerli kitabı yazmasından çok mutlu oldum. Eminim ki bu kitap okuyan herkesi hayatın keyifli yanlarından uzak kalmadan, daha sağlıklı bir yaşam tarzına teşvik edecektir." Dr. Alex...

16,80 TL28,00 TL