0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Hicran Tülüce

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. Merkezi Almanya’da bulunan Wiesbaden Pozitif Psikoterapi Enstitüsü’nde, Pozitif Psikoterapi ve Pozitif Aile Terapisi master eğitimi, İngiltere’de Hipnoterapi, Duygusal Zekâ, NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini almıştır.

Yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Doktora tezini insan doğası, etnik çatışma ve barışın psikolojik yönleri üzerine yapmıştır. Tez araştırmaları sırasında İngiltere St Andrews Üniversitesi’nde, insan doğası, gruplar arası ilişkiler, çatışma ve uzlaşma konusunda bir yıl süreyle akademik çalışmalarını sürdürmüştür.

      Bireysel psikoterapi, aile ve çift psikoterapilerine uzun bir   süredir devam etmektedir. Kurumlara ve gruplara; iletişim, stres yönetimi, duygusal zekâ ve kişiler arası ilişkilerde çatışma çözümü konularında eğitimler vermektedir.

      İnsan Doğası ve Agresyon adlı yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır. 

Hicran Tülüce
Daha fazla gör
Hicran Tülüce

Yazarın Kitapları

İndirimli
Kalpleri Ayarlama Enstitüsü

Kalpleri Ayarlama Enstitüsü

Duygu durumlarının kalp sağlığı üzerindeki etkisi nedir? Stresi yönetmek ve mutlu bir yaşamın anahtarını bulmak mümkün mü? İleride kalp hastası olacağını düşünenler, gerçekten hasta olurlar mı? Mutlu insanların kalbi daha mı sağlıklıdır? *** Kardiyolog Prof. Dr. Ahmet Taha Alper ve Psikolog Dr. Hicran Tülüce, duygu durumundaki değişikliklerin kalp sağlığı üzerindeki etkisini modern tıbbın bilimsel çalışmaları ışığında, kadim bilgilerle ve örnek hasta vakalarıyla anlatıyor. Bu kitapta, kalp sağlığıyla ilgili yepyeni bir yaklaşımla tanışacaksınız: Duygu odaklı kalp sağlığı... Yaşamla ilgili her detayın dönüp dolaşıp nasıl da kalbe dokunduğunu anladıkça duygu odaklı kalp sağlığı yaklaşımının önemi daha da artacaktır. Üzüldüğünüz, sorun ettiğiniz ya da kızdığınız her şeyi bir kez daha gözden g...

15,60 TL26,00 TL