Destek İndirim -
Bu ay Doğa Özel
0
Sepetim

Hikmet Anıl Öztekin

Hikmet Anıl Öztekin Kimdir?

– 1986 yılında öğretmen Anne ve Babanın ilk oğlu olarak Trabzon’da tam bir kova burcu olarak doğdu. Dünyada aşık olunacak çok şey varken o özgürlüğe aşık oldu.

– Matematik ve Fizik aşkıyla dolu gençlik yıllarının ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaat Fakültesini kazandı.

– Üniversite süresince sosyal sorumluluk projeleri ile Türkiye genelinde bir çok projeye imza attı. Günümüzde dahi bir çok üniversite tarafından düzenlenen “Kardeş Okul” projesini ilk olarak 2006 yılında İTÜ’de kendisi başlatarak diğer üniversitelere yayılmasını sağladı. Diyarbakır’da 2 ilköğretim okuluna derslikler ve kütüphane yapımı, üniversite içerisinde sigara satışının kaldırılması, İhtiyacı olan öğrencilere destek sağlayan “İTÜ Giysi Odası” gibi bir çok sosyal sorumluluk projesinde kurucu pozisyonundaydı. Yeşilay, Sarıay, Toplum Gönüllüleri, Lösev gibi derneklerden ödüller aldı.

– Dönemin İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Muhammed Şahin tarafından üniversitedeki sosyal girişim ve başarılarından dolayı 2 yıl üst üste teşekkür ödülü aldı.

– 2 Yıl boyunca İstanbul Teknik Üniversitesi Öğrenci Konseyinde başkan yardımcılığı görevini üstlenerek öğrencilerin üretkenliğine, girişimlerine ve kulüp organizasyonlarına destek sağladı.

– Üniversite okurken hem eğitim hem de seyahat için her yaz vaktini avrupada geçirdi ve bu seyahatlerden birinde tanıştığı kişinin değişen hayatını konu alan kitabını 2020 eylül ayında çıkarmayı planlıyor.

– Üniversite yıllarında Mimarlık fakültesinde birçok derse girip tasarım yönünü geliştirdi. Autocad, photoshop, final cut gibi tasarım, motion programlarını iyi derecede bilmektedir.

– Üniversiteden mezun olup askerliğini İskenderun/Hatay’da gerçekleştirdikten sonra dünyanın en büyük armatörü olan İtalyan gemi şirketi MSC’de 800 kişi arasından seçilerek çalışma hayatına atıldı. Ancak düşünen insanların rutinlerle ilişki kuramayacağını ve asla alışılmış hayatlar yaşayamayacaklarını düşünerek bu dünyaya geliş amacını aramak ve insanlara farkındalık sağlamak üzere iş süresinin tam 2.yılını doldurduğu gün istifa edip kendisini girişim, araştırma ve çalışmalarına adadı.

– 2013 yılında Çayistanbul Kitap&Kafe ‘yi kurdu. Şu an 2 şubesi mevcuttur eyüp, fatih…

– 26 yaşındayken arkadaşları arasında okunsun diye lise yıllarında yazdığı şiirlerden oluşan “Elif gibi Sevmek” kitabını çıkarttı ve o yıl Türkiye’de en çok satan ve konuşulan kitap oldu toplam baskı adedi bir milyonu geçti.

– Ardından Elif gibi Sevmek-2 ve Eyvallah, Eyvallah-2 kitaplarını çıkartmıştır. Her kitabı en az 300.000 baskı yaparak çıktıkları yılların en çok okunan kitaplar listesine girmiştir.

– Ardından tam olarak roman olan ilk kitabını ‘fesleğen’i 8 Mart 2017 tarihinde çıkartmış ve bu kitap belki de yazarın en beğenilen kitabı olarak hatırlanacak olup 3 haftada 150.000 adet baskıya ulaşarak rekor kırmıştır. Çokça insanın hayatına güzel değerler katan Fesleğen ile Seyyah’ın hikayesi bu kitapla sona ermiştir.

– Uzaktan yazar olarak kabul edilse de dikkatlice incelendiğinde kendisinin yazarlıktan ziyade derdi insanları uyandırmak ve değiştirmek olan bir hayalperest olduğunu görebiliriz. En büyük yeteneğinin “hayal kurabilmek” olduğunu söyler. Kitlesel değişimlerin mümkün olduğuna inanır ve Youtube kanalında videolar, sosyal medya hesaplarında yazılar, kitaplarında da kurgular ile edebiyat yapmaya değil, kitlesel uyanışı sağlamaya çalışmaktadır. Tüm bu yaptığı şeyleri hayatını adadığı yaşam felsefesini insanlara aktarma aracı olarak kullanmakta ve inandığı felsefeyi tüm dünyaya yaymayı amaçlamaktadır.

– guzelinsanlar.org platformunun kurucusudur. Platform ilk yılında Afrikada su bulunmayan 61 köye su kuyusu açmıştır. 2020 ağustosta ise binlerce Afrikalının gözlerini açıp dünyayı görmesini sağlamak amacıyla binlerce katarakt ameliyatı yapmak için Afrika projesine hazırlık yapılmaktadır.

– Özel bir üniversitede Girişimcilik ve Sosyal sorumluluk dersleri vermektedir.

– Yaşamından sonra dünyaya bir cümle bırakmak isterse o da muhtemelen şu olacaktır;

Ne için varsan, O’nun için yaşa…
Hikmet Anıl Öztekin

Hikmet Anıl Öztekin
Daha fazla gör
Hikmet Anıl Öztekin

Yazarın Kitapları

Ne İçin Varsan Onun İçin Yaşa Destek Yayınları

Ne İçin Varsan Onun İçin Yaşa

Eyvallah - 1 - Seyyah Destek Yayınları

Eyvallah - 1 - Seyyah

Eyvallah - 2 - Birlik Dükkanı Destek Yayınları

Eyvallah - 2 - Birlik Dükkanı

Elif Gibi Sevmek - 1 - Nefes Destek Yayınları

Elif Gibi Sevmek - 1 - Nefes

Elif Gibi Sevmek - 2 - Dem Destek Yayınları

Elif Gibi Sevmek - 2 - Dem

Fesleğen Destek Yayınları

Fesleğen

Toplam: 7