0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Hüseyin Nazlıkul

1963 yılında Pazarcık ilçesinde doğan Hüseyin Nazlıkul, eğitimine büyükannesinin kendisine okuduğu dünya klasikleri ile başladı ve öğrenimine Almanya’da devam etti.

Lise yıllarında Erich Fromm ile tanışarak, Erich Fromm bursu ile okumaya hak kazandı.

Yüksek öğrenimini Darmstadt TH – Elektrik Elektronik Mühendisliği Fakültesi’nde, Frankfurt am Main Wolfgang Johann Goethe Üniversitesi Tıp Fakültesi ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

1992-1994 yılları arasında Kinikum und Fachbereich Medizin Johann Wolfgang Goethe Universitat Frankfurt am Main (Frankfurt W.J.G. Üniversitesi Tıp Fakültesi) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda asistan olarak çalıştı.

1993 yılından itibaren “Doğal Yöntemlerle Tedavi = Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Tıbbı”na yöneldi. Aynı yıllarda Frankfurt Tıp Fakültesi bünyesinde “Bilimsel Akupunktur” eğitimi alarak Akupunktur B diploması sahibi oldu.

2002 yılında Frankfurt am Main Hessen Tabipler Birliği’nin sınavıyla Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı, 2004’te ise Giessen Üniversitesi Tamamlayıcı Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda doçent oldu. Şubat 2010’da Berlin Üniversitesi Charite Tıp Fakültesi’nde Tamamlayıcı Tıp ve Epidemiyoloji Anabilim Dalı bünyesinde “Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Tıbbında Bozucu Alanların Nöralterapi ile Çözümü” konusunda, tıp alanında ikinci doktora (PhD) tezini verdi. 2010 yılında da Hamburg Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde profesör olmaya hak kazandı.

1999 yılında Uluslararası Nörelterapi Eğitmeni, 2000 yılında Akupunktur ve MAPS alanlarında Uluslararası Eğitmen Eğitmeni, 2001’de Deutsche Akademie für Ernährungsmedizine. V. Alman Beslenme Akademisi’nden (DAEM) mezun oldu. 2006’da DAEM Beslenmeden Sorumlu Hekim Eğitmeni oldu.

1998’de Deutsche Phytomedizinische Gesellschafte.V. (DPG) Alman Fitotıp Derneği Fitoterapi Diploması, 2001’de DGOM Deutsche Gesellschaft für Ortomoleküler Medizin = AlmanOrtomoleküler Tıp Derneği Diploması, 2005’te Zertifikat Der Deutsche Akademie Für Ganzheitliche Schmerztherapie = Alman Bütüncül Ağrı Akademisi Diploması, 2010’da Homotoksikoloji Homepati’de Eğitmenlik diploması aldı. 2000’de FIMM Manuel Tıp Eğitmeni, 2002’de Ortomoleküler Tıp Eğitmeni, 2006’da Ortomoleküler Tıp EğitmenEğitmeni, 2010’da DPG Eğitmeni, 2014’te ESSOM ve FIMM Manuel Tıp Eğitmen Eğitmeni olmaya hak kazandı.

Eğitmenlik Yaptığı Kurumlar: IGNH, ZAEN, FIMM; ESSOM, IFMANT, ATM, ÖNR, SANTH, BNR, BAR, BTR, DGfAN, DGOM, DAGS, DPG, DAEM, DAS, ICAK, İCAÖ, AMS, WEGAMED, THERMOGRAFIE

 

Hüseyin Nazlıkul
Daha fazla gör
Hüseyin Nazlıkul

Yazarın Kitapları

İndirimli
Nöralterapi - Başka Bir Tedavi Mümkün

Nöralterapi - Başka Bir Tedavi Mümkün

NÖRALTERAPİNİN doğrularını ve doğru uygulamalarını anlatan İLK ve TEK kitap... Bu kitapta nöralterapinin ne olduğu ile yetinmeyeceğiz; hastalığın ne olduğunu, nasıl oluştuğunu, hastalığın oluşmasında nelerin rol oynadığını, ortaya çıkan semptomların neler olduğunu ve nasıl anlaşıldıklarını, nöralterapinin şikâyetleri sadece bastırmadığını ve gerçek manada tedavinin mümkün olduğunu göreceksiniz. Çünkü vücudumuz olağanüstü kompleks sistemlerin birbiri üstünde iyi biçimde organize olması ve belirli kurallar ve döngüler halinde çalışması ile var olmuştur; dolaşım sistemi, metabolizma, sindirim sistemi, hormonal düzenleme, ısı düzenlemesi ve bağışıklık sistemi gibi... Nöralterapi yaklaşımında bedene organların tek tek toplamından oluşan bir organizma olarak bakılmaz. Çünkü bütünlük ve regülasyo...

14,40 TL24,00 TL
İndirimli
Duygusal Beyin: Bağırsak

Duygusal Beyin: Bağırsak

Bu kitap daha mutlu, daha genç, daha dinamik ve daha sağlıklı bir hayat isteyenlere. 1978 yılının sonbaharında Hüseyin Nazlıkul, bir konferans sırasında, liseli olmanın verdiği heyecanla ünlü bilimadamı Erich Fromm’a "sahip olmak ya da olmak" üzerine soru sorduğunda yaşamında yeni bir olma haline başlayacağını henüz bilmiyordu. Fromm bu genç adamı kendi Erich Fromm Bursu’na davet ederken Nazlıkul’un gelecek yıllarını adeta görmüş ve sezgilerini şöyle dile getirmişti: "İleride kendini yalnız hissettiğinde gökyüzüne bak. Göreceksin ki ışık saçan yıldızlar tek tektir. Oysa karanlık örgütlüdür, bütündür, her yeri kaplar. Işığını yayarken umutsuzluğa düşme ama bu gerçeği de unutma." Bu tanışmayla başlayan dostluk yıllarca sürecek, Nazlıkul dünya çapında aldığı ödüller ve madalyalarla hocasının ...

25,20 TL42,00 TL
İndirimli
Güzel Mutlu ve Sağlıklı

Güzel Mutlu ve Sağlıklı

15,56 TL25,93 TL
İndirimli
100 Yıl Yaşamak Mümkün

100 Yıl Yaşamak Mümkün

24,44 TL40,74 TL