Destek İndirim -
Bu ay Doğa Özel
0
Sepetim

Mehmet Öğütçü

Gelecek öngörüsü, enerji, diplomasi ve yatırım üzerine dünyanın önde gelen otoritelerinden birisi. Sadece Türkiye’de değil Çin’den ABD’ye, Rusya’dan Suudi Arabistan’a devletlerin, firmaların, düşünce kuruluşlarının peşinde koştuğu bir beyin.

 

Başbakan danışmanı, diplomat, Uluslararası Enerji Ajansı ve OECD üst düzey yöneticisi, British Gas direktörü, Genel Energy, Invensys, Şişecam, Yaşar Holding, SaudiCrown Holding yönetim kurulu üyeliği görevlerinden geçti. Şimdi Global ResourcesPartnership, LondonEnergy Club, BosphorusEnergy Club başkanlığını yürütüyor, International EnergyCharter’ın özel temsilcisi aynı zamanda. TrinusCapital’in de yönetim kurulu üyesi.

 

Yurtdışında yayımlanmış yarım düzine kitabının yanı sıra ülkemizde Geleceğimiz Asya’da mı? (Milliyet), Yükselen Asya (İmge), Yeni Ekonomik ve Ticari Diplomasi Stratejisi (TÜSİAD), 2023 Türkiye Yol Haritası (Etkileşim), Yeni Büyük Oyun (Doğan), New GeopoliticalandEconomicJourney: Turkey’sNext 10 Years (Bilgesam), Yaşam Bir Seyahattir: Seyyah Diplomat (Destek), Yeni Dünya Düzeni Geliyor mu? (Destek) kitaplarının da yazarı. İngilizce, Fransızca ve konuşma düzeyinde Çince biliyor.

 

 

Mehmet Öğütçü
Daha fazla gör
Mehmet Öğütçü

Yazarın Kitapları

Yaşam Bir Seyahattir Destek Yayınları

Yaşam Bir Seyahattir

Yeni Dünyanın Gizli Şifreleri Destek Yayınları

Yeni Dünyanın Gizli Şifreleri

Aykırı Beyinler Acayip İlişkiler Destek Yayınları

Aykırı Beyinler Acayip İlişkiler

Toplam: 4