0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Murat Şahin

1977 yılında İzmir Gültepe’de doğdu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’n bitirdi. İzmir’de Itır, Kötü Çocuk ve Algı isimli fanzin dergileri çıkarttı. Notos Öykü ve Kum Edebiyat dergilerinde yazıları yayımlandı. Pupa Yayınları’ndan Kasım 2008’de Amtafarak ismli kitabı çıktı. EgeSanat dergisinde kitap bölümünü hazırlıyor. http://www.izmirizmir.net sitesinde kitaplarla ilgili tanıtımlar yapıyor.
İlk kitabı Amtafarak çıktıktan sonra eleştirmenler tarafından genç kurgucu olarak nitelendirildi Murat Şahin. “41 Semt 41 Yazar” projesi kapsamında yazdığı “Direnişin Adı Gültepe” isimli kitabıyla 80 öncesi Gültepe’de yaşanan direniş bugünlere taşındı. Ardından nisan ayında son kitabı Esnaf Lokantası çıktı.

Murat Şahin
Daha fazla gör
Murat Şahin

Yazarın Kitapları

İndirimli
Tedirgin Bir Yazar:yusuf Atılgan

Tedirgin Bir Yazar:yusuf Atılgan

"Benim yazarlığımdan daha önemlisi günlük yaşamımdır. O benim için daha önemli. Günlük yaşamımdaki bazı ilişkiler. Bunlar için yazarlığımı feda edebilirim. Zaten böyle olmasa daha çok yazardım." - Yusuf Atılgan "Çok az sayıda ürün vermiş olmasına, değeri çok geç anlaşılmasına rağmen, edebiyatımızın önemli, hatta efsaneleşmiş isimlerinden biridir Yusuf Atılgan." - A. Ömer Türkeş "A dergisi çevresinde kümelenen 1950 kuşağı yazarları (Erdal Öz, Onat Kutlar, Kemal Özer...) için bir manifesto niteliği taşıyan Aylak Adam, Atılgan’ı bu kuşağın öncü yazarlarından biri kılar. Bu bağlamda Yusuf Atılgan’ı 1950 kuşağı yazarlarından saymalıyız." - Feridun Andaç "Yusuf Atılgan (1921-1989) az ama öz yazmış; ardında bıraktığı üç romanının yorumları ve derinlikli anlamlarıyla okurların zihninde sürekli çoğ...

6,67 TL11,11 TL