0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Nuri Sevsem Gürvardar

Nuri Sevsem Gürvardar, 1987 tarihinde Kuleli Askeri Lisesi’nden, 1991 yılında ise Kara Harp Okulu’ndan mezun olmuştur. Yirmi yedi senelik aktif çalışma hayatı boyunca TSK’nın çeşitli kademelerinde ve yurtdışında yöneticilik ve liderlik yaptıktan sonra 2017 yılında kendi isteğiyle emekli olmuştur. 2018 yılında aynı zamanda ortağı olduğu Kuleli Akademi ailesine katılmıştır. Yaklaşık iki senedir Kuleli Akademi’nin Eğitim Direktörlüğü görevini yürütmekte, bunun yanında Hikâyeleştirme ve Krize Hazırlık eğitimleri vermekte, danışmanlık yapmaktadır.

Yaklaşık yirmi sene önce başlayan Hikâye Anlatıcılığı ve Hikâyeleştirme macerasını aldığı eğitimler, katıldığı seminer ve toplantılarla devam ettirmektedir.

Askeri disiplinlerin sivil yaşama uyarlanması kapsamında Algı Yönetimi, Stratejik İletişim ve Krize Hazırlık Simülasyonları konularında sürdürdüğü çalışmalarının yanı sıra roman yazmakta, çeşitli dergilere makaleler hazırlamakta, fotoğraf çekmekte ve bisiklete binmektedir.

Nuri Sevsem Gürvardar
Daha fazla gör
Nuri Sevsem Gürvardar

Yazarın Kitapları

İndirimli
Hikaye Anlatıcısının Yolculuğu

Hikaye Anlatıcısının Yolculuğu

"Evren atomlardan değil, hikâyelerden oluşur." İnsanlık tarihi kadar eski bir yetenektir hikâye anlatıcılığı. On binlerce yıl önce bir mağarada ateş başında başlayan bu kadim yolculuk, günümüzde hem plazalarda hem de siyasetin şatafatlı kürsülerinde devam ediyor. Yolculuk değişmese de yol değişmiş, geçmişin hikâye anlatıcıları yerini pazarlama gurularına veya politikacılara bırakmış bile... Hepimiz dikkatle bu yeni hikâyeleri dinliyor, izliyor veya okuyoruz. Ama biliyoruz ki hikâyeler kimsenin özel mülkü değil. Hikâyeler hepimizin. Ve bizim de heybelerimizde parlatılmayı bekleyen hazinelerimiz, bizi olduğumuz kişi yapan yolculuklarımız var. Madem öyle, hikâyelerimizi neden anlatmıyoruz? Hayatımızın her alanında, etrafımızdakileri harekete geçirmeye ihtiyaç duyduğumuz her an neden bu muazza...

17,40 TL29,00 TL