0
Sepetim
Siparişlerim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!
Özlen Çopuroğlu

Özlen Çopuroğlu

2006’da annesi Nilüfer’i kaybettikten sonra evde annesinin tüm aile bireylerine yazdığı kapalı zarflarda mektupları ve torunu Lara’ya bıraktığı kurdele ile bağlı defteri bulduktan sonra, söz uçar yazı kalır diyerek eline kalem alanlardan Özlen Çopuroğlu.

2007 yılında Hürriyet Grubu’nda “Anneyiz. Biz” ile başlayan köşe yazılarına

hurriyetaile.com çatısı altında devam etmekte ve unutulan kokuları kendisi gibi özlemle hatırlayanlarla çoğalmakta olduğuna inanıyor.

2009’da ev kokusu markasını tescilleyip, “Anne bak kızıma ne yazdım” evkokusu kitabını çıkarmış ve Fransa Gourmand yemek kitapları yarışmasında kelimelerle hikayelendirilmiş yemek kitabı seçilmiştir. 

1975 yılı İstanbul doğumlu. Evli ve iki çocuk annesi. Yazma gücünü hislerden,güzel şeylere bakmaktan ve kokulardan aldığını düşünüyor. Profesyonel hayatında 20 yıldır reklamcı olup ulusal ve uluslararası birçok markanın strateji yönetimini yapan kreatif bir reklam ajansının  kurucu ortağı ve marka danışmanı. Kendi tabiri ile; “Aslında bütün sıfatların bir hiç olduğunu düşünüyorum. Bu dünyada benden geride bırakacağım tek şey mutlulukla dünyaya getirdiğim mavi ve kahverengi, kocaman gözlü iki güzel bakan çocuk. Hepsi bu.”

İlahi adaletin gücüne inanıyor ve #herseyasktan diyor.

 

Yazarın Diğer Kitapları

İndirimli
Kalbime İyi Geliyor

Kalbime İyi Geliyor

Eğer biri sana iyi gelmediyse bil ki sen de ona iyi gelmedin. Onun arazlarıyla seninkinin çakışması ne kadar da doğal... İnsan, kendinden başka kimse için tadilata giremez bu hayatta. Gerisi Allah kerim... İşte bu yüzden bilmeyi değil, bilmemeyi sevdim ben. İnsan için, olma yolunda çabalamak sahici ve zinde bir meşgale. Her kim olursa olsun, "Leyla’ya kavuştum!" demek hangi Mecnun’un haddine, Mecnun’a kavuşmak hangi Leyla’nın? Sürekli değişen ve gelişen olmak istemek, bunu gerçekleştirebilmek ne tılsımlı bir şey... Sır arıyor ya insan dünyada, buyur sana çözülesi bir sır. Aşkı anlatanları gördüğünde mucizevi olanın anlatıcı olduğunu sanma sakın, AŞK bizzat mucizenin kendisidir zaten. Hoş konuşan insanları dinlemek güzeldir ama hepsi o kadar... Efsaneleştirilen insanların, aslında efsaneler...

13,20 TL22,00 TL