0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Rıza Kadılar

Avrupa Koçluk ve Mentorluk Konseyi Dünya Başkanı olan Dr. Rıza Kadılar Ankara Fen Lisesi’nden sonra ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olup Stanford Üniversitesi’nde Ekonomi yüksek lisansını, HEC’de MBA ve Marmara Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi’nde basın ekonomisi üzerine doktorasını yaptı. INSEAD Executive Education bünyesinde yer alan "Strategic Bank Management” programını tamamladı.

Profesyonel kariyerine 1994 yılında Türk bankacılık sektöründe başlayan Dr. Kadılar 1998 yılında TEB’in ilk yurtdışı iştirakini kurmak üzere Hollanda’ya gitti. TEB NV’deki kariyerini bankanın Türkiye temsilcisi olarak devam ettirdikten sonra 2002 sonunda Londra merkezli Sabancı Bank plc’de Genel Müdür Vekili olarak görev aldı. Grup bünyesinde gerçekleşen yeniden yapılanma sonunda Akbank grubun yurtdışı iştiraklerinin birleştirildiği Hollanda merkezli bankasına Genel Müdür olarak atanmasını takiben Avrupa’nın önde gelen yatırım bankalarından, Fransa merkezli Natixis’e 2006 yılında Türkiye ülke yöneticisi olarak katıldı. Halen hem bu bankanın Türkiye ülke müdürü ve temsilcisi olarak görev yapmaktadır.

Dr. Kadılar Londra Merkezli "Global Trade Review” yayın kurulu üyesi düşük karbonlu ekonomiye geçiş süreci ile ilgili haber portalı LowCarbonTurkey.com’un kurucusu ve "Karbon Fırsat mı, Tehdit mi?”, "Yetenekten Lidere: Kurumsal Koçluk Hizmeti Satınalma Rehberi”, "Mentorluk Birlik ve Bilgelik Sanatı”, "Fasilitasyon: Toplantı Yönetme Sanatı” ve "ÇİN” başlıklı beş kitabın yazarıdır. Bloomberg Businessweek Türkiye dergisinde değişik konularda görüşlerini paylaştığı makaleleri yayınlanmaktadır.

Dr. Kadılar mesleki kariyerinin yanı sıra halen Boğaziçi Üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak ders vermekte, Çin Türk Araştırma Merkezi (ÇİTAM) ve English Speaking Union (ESU) Türkiye yönetim kurulu başkanı, "Institut du Bosphore” (TÜSIAD) bilim kurulu üyesi ve Hisar Eğitim Vakfı mütevellisi ve yönetim kurulu üyesi olarak bu kurumlara destek olmaktadır.

Rıza Kadılar
Daha fazla gör
Rıza Kadılar

Yazarın Kitapları

İndirimli
Yetenekten Lidere

Yetenekten Lidere

"Koçluk kavramına ilişkin çok değerli, bütünsel ve kapsayıcı bir çalışma... Gerek iş dünyası ve gerekse koçlar/mentorlar açısından çok önemli bir ihtiyacı karşılıyor... Kurumsal koçluğun yol haritası... Kimin neyi, nasıl yapacağına ilişkin detaylı bir yaklaşım... Merak ve heyecanla okudum. Koçluk mesleğine yapmış olduğu katkılardan ötürü Sevgili Rıza’ya tebriklerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum."- Naci Demiral (PCC) - Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) Başkan"Ülkemizde henüz çok genç bir yaklaşım olan koçluğun anlaşılması ve doğru konumlandırılması yönünde çok güzel bir kaynak. Özellikle İK profesyonelleri için, organizasyonlarında koçluk sürecinin yapılandırılması açısından son derece yol gösterici olacağına inanıyorum."- Neslihan Sezer Hacıoğlu – Yıldız Holding Kurumsal...

11,11 TL18,51 TL
Stokta Yok
Karbon

Karbon