0
Sepetim
Siparişlerim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!
Şekip Davaz

Şekip Davaz

1954 yılında İstanbul’da doğdu. 1976’da Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nden (Mimar Sinan) mezun oldu. Doktorasını Prof. Cevat Çapan’la yaptı. 12 yıl İç Mimari bölümünde öğretim üyesi olarak çalıştı. Bu dönemde İstanbul Film Festivali ile DİSK’in 1 Mayıs afiş yarışmalarında ve Atatürk Barış Ödülü tasarımı yarışmasında ödül kazandı. İsviçre’de Illustre dergisinin çizgi roman yarışmasına (1986) katılan çalışması, “en artistik iş” seçildi. Fransa’da Lanester Çizgi Roman Festivali’nde (1987) açılan “Les Indiens” (Kızılderililer) konulu bir çizgi roman yarışmasında birinci oldu. Bir süre Çarşaf ve Kelle gibi mizah dergilerinde çizdi.

Müstakil çizgi romanı çalışması olan Kedo'yu 1991 yılında tamamladı. 2000 yılında “40 Hokkabaz” adlı ilk sergi projesini gerçekleştirdi. İç mimar ve dekoratör olarak çalışmaya devam ediyor.

Yazarın Diğer Kitapları

İndirimli
Kedo İstanbul A Bir Masal

Kedo İstanbul A Bir Masal

Mösyö Kedo, İstanbul’da yaşayan yaşlı bir kedi. Çizmeli Kedi masalından kopup 1930’ların Pera’sında yeni bir hayat kuruyor. La Fontaine’in, Grimm Kardeşler’in, Ezop’un masallarında biçilen rollerden sıyrılmak istiyor ve önüne çıkan masal bekçileriyle hesaplaşıyor. Kendi öyküsünün peşinden koşarken, okuru masalların dünyasında ve eski İstanbul sokaklarında gezintiye çıkarıyor. Şekip Davaz’ın 1991 yılında çizip tozlu raflarda sakladığı Kedo, çizgi roman tarihi içinde keşfedilmemiş edebi bir hazine.

11,67 TL19,44 TL