0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Serdar Turgut

Türk ekonomist, gazeteci ve köşe yazarıdır.

İlk, orta ve lise öğrenimini gördüğü TED Ankara Koleji'nden 1972'de mezun oldu. 1977 yılında Queens College of New York Economy Üniversitesi’nde lisans, 1979’da New School for Social Research İktisat Tarihi Bölümü’nden yüksek lisans ve 1982’de de Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden doktora derecelerini aldı. 5 yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Ekonomist olan Serdar Turgut, Ertuğrul Özkök'ün teklifi ile Hürriyet Gazetesi Ankara Bürosunda görev yaptı. Daha sonra Ankara Bürosu Temsilciliği ve Washington Hürriyet Temsilciliği görevlerini yürüttü. ABD'den döndükten sonra köşe yazarlığı yapmaya başladı.

ABD'de bulunduğu yıllarda amatör boks ile uğraştığı söylense de kendisi bunun doğru olmadığını dile getirmiştirAynı zamanda başarılı bir at binicisidir.

2002 yılında Çukurova Grubu'na bağlı Akşam Gazetesi'ne köşe yazarı olarak transfer oldu. 2004 yılında Akşam Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmenlği görevine getirildi. 2008 yılının son dönemine kadar bu görevi sürdürdü. Artık Gazete Habertürk'te köşe yazarlığı yapmaktadır.

Rana Turgut ile evlidir ve 1 çocuk (Alp) babasıdır.

24 Ekim 2009'da Akşam Gazetesi'nde, kendine ait köşesinde "Düşünsenize; yıllarca dağda keyif hayatı süreceğim, dağa kaldırıp seks kölem haline getirdiğim Rojin ile yaşayacağım, karı dırdırından sıkıldığım zaman da şehre inip birkaç yayın yönetmenini temizleyeceğim." cümlesiyle bir polemiği başlattı.

Serdar Turgut
Daha fazla gör
Serdar Turgut

Yazarın Kitapları

Stokta Yok
İçimdeki Budala

İçimdeki Budala