Ünal Güner

Ünal Güner

Kökleri bir taraftan Kafkaslara, diğer taraftan Mısır’a uzanan bir ailenin tek çocuğu olarak 1966 yılında Gaziantep’de doğdum. Babamın memleketi Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde gelenek ve göreneklerine bağlı bir ortamda büyüdüm. Çevresine kol kanat geren bir babanın oğlu olmak, etrafımdaki insanları kardeş gibi görmemi sağladı.

Beş yaşımdayken İstanbul’a taşındık. Çapa İlkokulu’nda 3.sınıf öğrencisi iken, eski bir güreşçi olan babam beni elimden tuttu ve judo kursuna yazdırdı. Bu, benim bambaşka bir dünyaya attığım ilk adım oldu. O dönemde Japonya, Almanya ve İngiltere’den ülkemize gelen uluslararası alanda ün yapmış üstatlarla judo, aikido ve jujutsu eğitimlerine başladım. Onlardan birebir aldığım derslerde bana aktardıkları öğretiler, bugünkü bilgilerimin temelini oluşturdu. Bunlar; Zen Felsefesi ve Kültürü, Uzakdoğu Tıbbı, manyetizm, doğanın ve bedenin ritmi gibi konular içeriyordu. İlk başlarda, sadece bedensel ve fiziksel özelliklerimi geliştirdiğimi düşünürken, aslında duygusal ve ruhsal esneklik eğitiminin içerisinde buldum kendimi. Uzun yıllar judo milli takımında yer aldım. Bu sayede ülkemi temsil etme ve farklı kültürleri tanıma fırsatlarım oldu. Zamanla bedensel güç ve yeteneği, duygu ve ruha aktarma yolunda çalışmalar yaptım. Özellikle zihin, beden ve duygularının kontrolünü ele alarak, dikkatini yaşadığın an içine vermeyi öğreten Uzakdoğu sporları sayesinde hayata bakış açım şekillenmeye başladı.

Şehremini Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’ne girdim. Yaklaşık 19 yaşıma kadar devam eden rekabet duygusu, yavaş yavaş yerini başkalarını eğitmeye ve bilgilerimi aktarmaya bıraktı. Henüz öğrenci iken Deniz Harp Okulu’nda judo dersleri vermeye başladım. Aynı dönemde nefes ile öğrenme tekniklerini birleştirerek, dil eğitim merkezlerinde gevşeme, odaklanma ve sofroloji sistemleriyle öğrenme konularında çalıştım. 1988 yılında metafizik konularda seminer ve eğitimler verdim. 1989 yılında Türkiye’nin ilk sağlık ve detoks otelinde sağlık müdürü olarak işe başladım. Beden terapileriyle ilgili fizyoterapistlere, farklı spor alanlarındaki eğitmenlere manyetizm ve manuel terapi eğitimleri verirken, birçok farklı branştan kişi ve gruplara da nefes ve hipnoterapi çalışmaları yaptım.

1991 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde yüksek lisansımı tamamladım. “Spor Fizyolojisi ve Psikolojisi” üzerine yaptığım tezim, Uzakdoğu Felsefesi’nde kullanılan teknikleri daha da iyi kavramama yardımcı oldu. Bu dönemde Hava Harp Okulu’nda savaş, beden eğitimi ve judo dersleri verdim. Refleksoloji, shiatsu, hipnoterapi, kinesiyoloji, nefes eğitmenliği, takyon, ses – meridyen ve renk terapileri gibi birçok alanda kendimi her geçen gün biraz daha geliştirme fırsatı buldum.

Uzun yıllar verdiğim kişisel danışmanlık hizmetinin ardından, bireysel dönüşüm yolculuğunda destek almak isteyenlere ulaşabilmek amacıyla, Kadıköy’de ilk merkezimi açtım. Aynı  dönemde, çeşitli konularda seminer ve konferanslar vermeye de devam ettim.


Yazarın Diğer Kitapları

İndirimli
Güzellik Tohumu

Güzellik Tohumu

Kader tarlasına güzellik tohumları ekmenin tam da vaktidir... Zira her tohumun içinde bir orman yatar. Her meyvenin çekirdeği, yapısı itibariyle ağaca dönüşme potansiyeline sahiptir. Ne var ki her tohum ağaca dönüşmüyor, her tohumdan bir orman doğmuyor. Bunun için tohumun toprakla, havayla, suyla, sevgiyle ve ifadeyle beslenmesi gerekir. Sözler, davranışlar, düşünceler, rüyalar, hisler ve haller de insanın kendi kader tarlasına ektiği tohumlardır. Fakat her söz, her ifade, her düşünce, her hal, her his ve her niyet gerçekleşmez. Tıpkı toprağa ekilen tohumlar gibi niyetlerin de havayla, suyla, ışıkla, sevgiyle ve ifadeyle beslenmesi gerekir. Sıkça söylenen sözler, süreklilik gösteren ruhsal haller, kalıplaşmış düşünce biçimleri, alışkanlığa dönüşmüş tutum ve davranışlar, kader tarlasına eki...

14,40 TL24,00 TL
İndirimli
Kaderin Kodu

Kaderin Kodu

Işığa tapmadan, karanlığa sapmadan... "Madde evreni" her an hareket halindedir ve her hareketin bir titreşimi vardır. Hareketlerinin, seçimlerinin, duygu, düşünce ve ifadelerinin de sana özgü bir titreşimi var... Senden yansıyanları, hayat aynasından kaderin olarak seyredersin. Kaderin kalemi dildedir. *** İfadelerinle hayatına neyi davet ettiğinin farkında mısın? Davranışların ve tutumun sana nasıl bir kader getiriyor? Başına gelen olaylar hangi konularda seni uyarıyor? Seçtiğin meslek sana ne anlatıyor? Bedenindeki sorunlar neyin habercisi? Yaşadığın kazaların içindeki mesajları okuyabiliyor musun? Gelecek planın sadece senin seçimlerinden mi oluşuyor? *** Sistem bütün bu konularla ilgili seninle konuşurken çok özel bir dil kullanır. Kâinatın bu özel diliyle iletişim kurabilmek için haya...

15,00 TL25,00 TL