0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Zümrüt Bıyıkoğlu


LinkedIn

         Zümrüt Bıyıklıoğlu, 1970 İstanbul doğumludur. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur. Coca-Cola Firmasında on yıla yakın finans ve ERP üzerine değişik kademelerde görev almıştır. Kurmaca metin yaratımıyla ilgilenmeye başlamasıyla birlikte yurtiçi, yurtdışı atölye, basılı yayın ve seminerlerle kendini yetiştirmiştir.

        Okullarda ve özel atölyesinde beş yılı aşkın bir süredir çocuklara ve yetişkinlere yaratıcı yazarlık dersleri vermektedir. Çocuklarla yaptığı farklı çalışmalar sebebiyle özel okulların davetlisi olarak Bilim ve Sanat şenliklerine katılmakta ve etkinlikler düzenlemektedir.  Yazmış olduğu Küçük Yazarın El Kitabı, birçok özel ilk ve ortaokulda Yaratıcı Yazarlık dersinin müfredat kitabı olarak okutulmaktadır. Yine yazmış olduğu Yeni Başlayanlar İçin Yaratıcı Yazarlık kitabı liselerde, üniversitelerin senaryo yazımı derslerinde yardımcı kitap olarak önerilmektedir. Türkçe öğretmenlerini eğiterek, çocuklara yaratıcı yazarlık derslerinin yaygınlaşması için elinden geleni yapmaktadır.

         Editör, yazar koçu ve yazar olarak eserler vermeye devam etmektedir. Yayınevlerinin yabancı dilden tercüme ettirdikleri kitapların Türkçeye uyarlanmasını ve düzenlemesini yapmaktadır.

Kitapeki.com sitesinde ve Pulbiber’de yazıları yayınlanmaktadır.

EE Ajans'ın kurucusu olarak birçok yayınevi ve bağımsız editörle işbirliği yapmış, güçlü bir kadroyla yayın dünyasına giriş yapmıştır.

Zümrüt Bıyıkoğlu
Daha fazla gör
Zümrüt Bıyıkoğlu

Yazarın Kitapları

İndirimli
Bir Hayal Nasıl Romana Dönüşür

Bir Hayal Nasıl Romana Dönüşür

lk kez 2015 yılında yayımlanan Bir Hayal Nasıl Romana Dönüşür? çıktığı günden itibaren lise ve üniversitelerde senaryo ve yazı derslerine kaynak olarak önerilmiş, acemi yazar adaylarının başucu kitabı haline gelmiştir. Şimdi ise düzenlenmiş ve genişletilmiş baskısıyla yeniden okurun huzuruna çıkıyor. Siz de nereden başlayacağını bilmeyenlerdenseniz, kendinizi geliştirmek için bir okuma listesine ihtiyaç duyuyorsanız ve fazla hırpalanmadan acemiliğinizi atlatmak istiyorsanız bu kitapla doğru bir başlangıç yapıyorsunuz demektir.Kurmaca dünyasına girmek isteyen herkes, basit ve temel tekniklerin anlatıldığı bu kitaptan bir yazı atölyesi gibi yararlanabilir.Yıllardır editörlük ve yazar koçluğu yapan Zümrüt Bıyıklıoğlu kurgu yaratımında karşılaşacağınız her türlü sorunun üstesinden kolaylıkla g...

15,00 TL25,00 TL
İndirimli
Bildiğim Bir Şey Var, O Da Hiçbir Şey Bilmediğimdir - Sokrates

Bildiğim Bir Şey Var, O Da Hiçbir Şey Bilmediğimdir - Sokrates

"Haksız bir ceza yüzünden ölen eski kahramanlarla buluşmak bizim için ne yüce şeydir! Kendi sonumu onların sonuyla karşılaştırmak benim için ne büyük bir mutluluk!" Yunan felsefesinin kurucusu, günümüz kişisel gelişim kavramlarının öncüsü Sokrates, insan ve insanca yaşam hakkında konuşan ilk filozof oldu. Bu onu, ilk idam edilen düşünür de yaptı aynı zamanda. Binlerce yıldır tek değişmeyen gerçeğin sözcüsü oldu: "İnsan doğasıyla ilgili gerçekleri ortaya koymak dünyanın en tehlikeli işidir. Kimse gerçekte ne olduğunu bilmek, duymak istemez." Sokrates belki de bu dünyaya gelmiş ve kim olduğunu bilmiş tek kişiydi, ödülüyse idam edilmek oldu...

10,20 TL17,00 TL