0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Aslı Perker

Yazar Aslı E. Perker, 1975 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. İlkokul, orta okul ve lise öğrenimini babasının görevi nedeniyle farklı Anadolu şehirlerinde okuyarak tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur.

Bir reklam ajansında metin yazarı olarak yazım kariyerine başlamış, çeşitli gazetelerde gazeteci ve röportör olarak çalışmıştır. 2001 yılında New York'a taşındıktan sonra hayatını çevirmen olarak sürdürürken bir yandan da edebiyat çalışmalarına ağırlık vermiştir.

Makaleleri çeşitli yayınlarda yayımlanmakta olan yazar Aslı E. Perker, New York, İstanbul ve Foça'da yaşamına devam etmektedir.


Aslı Perker
Daha fazla gör
Aslı Perker

Yazarın Kitapları

İndirimli
Hoş Geldin Yabancı Burada Büyük Amacımız Mutluluk - Epikür

Hoş Geldin Yabancı Burada Büyük Amacımız Mutluluk - Epikür

"Elinde olanı küçümseme, bir zamanlar buna sahip olmayı dilemiştin." Elinizde tuttuğunuz kitap mutluluk felsefesiyle bütünleşmiş en önemli filozof olan Epikür’ün bir yandan kıymetli öğütlerini hatırlatırken bir yandan da mutluluğun reçetesini veriyor. Öğretisini "Bahçe" adını verdiği, yeşilliklerin ve doğanın içindeki okulunda anlatan Epikür, 2000 yıl sonra bizi yine o bahçeye davet ediyor. Peki nedir Bahçe? Her bir bitkinin, her çiçeğin büyümesine tanıklık etmektir. Bir gülün en güzel çağını yaşadıktan sonra soluşuna şahit olmaktır. Kurumuş olanın başını koparmaktır. Ağacın üzerinde yol alan karıncayı, bir kayısının dalında çürüyüşünü, bir zeytinin dalında olgunlaşmasını seyretmektir. Bir bahçede ne kadar çok doğum varsa o kadar da ölüm vardır. Bir bahçede hayatın bütün zıtlıkları vardır....

10,20 TL17,00 TL
İndirimli
Sen Beni Aşağılayabilirsin Ama Ben Aşağılanmam - Diyojen

Sen Beni Aşağılayabilirsin Ama Ben Aşağılanmam - Diyojen

"Gölge etme başka ihsan istemem." MÖ 336-323 yılları arasında dünyaya hükmetmiş olan Büyük İskender’in Diyojen hakkında sarf ettiği unutulmaz sözü hatırlayın: "Büyük İskender olmasaydım eğer, Diyojen olurdum..." Çünkü Diyojen de en az Büyük İskender kadar hâkimidir dünyanın... Ne kimseden korkusu vardır ne de başının üzerinde kaybedecek bir damı. Onu ölümle tehdit edenlere bile bir gün zaten öleceğini söyleyecek kadar da umursamaz bir bilgedir... Peki insan nasıl öğrenir umursamamayı? Diyojen, bu yolda bilinmesi lazım gelen her şeyi açık yüreklilikle anlatıyor...

10,20 TL17,00 TL