0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Halit Kakınç

•        30 Nisan 1952 tarihinde dünyaya geldi.

•        İzmir-Karşıyaka Bostanlı İlkokulu (şimdiki adı ile Mustafa Reşit Paşa), Alman Orta Okulu, Avusturya Lisesi ve Siyasal Bilimler Yüksek Okulu’nu bitirdi. İÜ İktisat Fakültesi Sosyal Siyaset Kürsüsü’nde yüksek lisans, aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler Kürsüsü’nde de doktora yaptı.

•        Müzik grubu DÖNÜŞÜM ile birlikte  (1970-1975) 9 adet 45’lik plak doldurdu. Yurt dışında üç kez Türkiye’yi temsil etti. (SSCB, Romanya, Bulgaristan)

•        1966-1980 arasında Türkiye’nin ilk Taekwon-Do’cularından. Bu sporu Siyah kuşak 2. Dan derecesinde bıraktı.

•        Almanca ve İngilizce’den çeviri ve derlemeleri… Araştırma kitapları ve belgesel romanları var: Sultangaliyev ve Millî Komünizm, Destansı Kuramcı Sultangaliyev, Kızıl Cebe Rıskulov, Struma, Çerkes Aşkı, Yerkubbe, Küresel Sorunlar, Zamanın Ruhu, Yazılmamış Bir Tarih, İnsaymun.

•        Çeşitli gazetelerde istihbarat şefi, haber müdürü, yazı işleri müdürü, magazin şefi, ekonomi servisi şefi, genel yayın müdürü ve köşe yazarı olarak çalıştı. Hâlen OdaTV’de köşe yazarı.

•        İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin kurucularından. Bu üniversitede Mütevelli Heyeti üyesi, Öğrenci Dekanı, Dış İlişkiler ve Tanıtım Koordinatörü olarak görev yaptı.

•        7 yıl kadar İÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans ve doktora sınıflarına ders verdi.

•        34 yıldır gazeteci, halkla ilişkiler uzmanı ve gastronomist Zeynep (Kakınç) ile evli. Biri 33 yaşında Aytar, diğeri 26 yaşında Kuday  adlarında  2  oğlu var.

Halit Kakınç
Daha fazla gör
Halit Kakınç

Yazarın Kitapları

İndirimli
İnsaymun

İnsaymun

Mutlaka gerçekleştirilecek... İnsanın "ins"i, maymunun "aymun"u. Yani insaymun... İnsandan ve maymundan farklı şekilde, gelecekte ortaya çıkması muhtemel melez türe verilecek olan isim bu. Dişi maymun ile erkek insan ya da erkek maymun ile dişi insanın, yani insanla maymunun tohum ve yumurtalarının yapay yoldan birleştirilmesiyle yeni bir tür, farklı bir canlı cinsi elde edilebilir mi? At ile eşek arasındaki çiftleşmeden yeni bir tür yetişebiliyorsa, bu da mümkündür elbette. Bazı bilim insanlarının bu kuramı baz alarak insanlarla orangutanların karışmasından sarı ırkın, insanlarla gorillerin birleşmesinden zencilerin, insanlarla şempanzelerin çiftleşmelerinden beyaz ırkın, gibonlardan da brakisefal ırkların (argoda kısa kafalı) meydana gelebileceğini düşündüklerini, dahası ve en korkuncu, ...

17,40 TL29,00 TL
İndirimli
Struma

Struma

"Ülkemizin önde gelen araştırmacı akademisyenlerinden yazar dostum Halit Kakınç, Struma olayı hakkında bugüne kadar karanlıkta kalmış birçok bilgiyi de içeren önemli bir eseri yayımlıyor.Ben, Struma cinayetini bire bir yaşadım. 1941 yılında, 15 Aralık'ta Struma gemisi Sarayburnu açıklarına demir attı. Rıhtıma yanaşmasına izin verilmedi. Gece gündüz polis nezaretinde, 769 insan 72 gün boyunca deniz ortasında hapsedildi ve sonra katledildi.Yazar Halit Kakınç'ın bu eserinin en sonunda, Anadolu Ajansı'nın 24 Şubat 1942 tarihli açıklamasını bulacaksınız. Vatandaşlarına saygısı sıfır olan ceberut ve despot devlet anlayışını yansıtan bu açıklama, aynı zamanda utanç verici bir yalanı da içeriyor: "Geminin tamiri hitam bulduğu halde…" diye başlıyor.Aslında motor arızalı olarak, atölyede kalmıştı. Y...

16,80 TL28,00 TL