0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Mustafa Atasoy

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde doğdu ve ilkokulu orada bitirdi. Ortaokulu Bornova Anadolu Lisesi, liseyi ise Ankara Fen Lisesi’nde okudu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göz Hastalıkları ihtisasını tamamladı.

20 yıl aktif göz cerrahisi yaptıktan sonra, kendi romatoid artrit’ini iyileştirmek için çıktığı yolculukta Fonksiyonel Tıp kavramı ile tanıştı. Amerika’da 1,5 yıl kalarak değişik yaklaşımdaki grupların eğitim ve toplantılarına katıldıktan sonra Türkiye’ye döndü. Doktorlar için yazdığı kitap ile ülkeyi Fonksiyonel Tıp kavramı ile tanıştırdı. Diktiği fidanı sulamak için kurduğu Fonksiyonel Tıp Akademisi (FTA) ile her branştan bin kişiye yaklaşan bir doktor ordusuna kendi sentezi doğrultusunda Fonksiyonel Tıp eğitimleri verdi. Bundan sonraki hedefi, dünya doktorlarına yönelik eğitici kitaplarla Fonksiyonel Tıp’ta FTA anlayışını dünyada yaymak ve FTA’yı uluslararası bir merkez haline getirmek.

Mottosu: “Taklit etme, takip etme, ortaya çıkar, geliştir”

Mustafa Atasoy
Daha fazla gör
Mustafa Atasoy

Yazarın Kitapları

İndirimli
Hormon

Hormon

Kanında estrojen ve progesteron, yani kadınlık hormonları dolaşan ya da artık dolaşmayan her kadının okuması gereken bir kitap... Menopoz sonrası hormon desteği almak mı "doğaya karşı mücadele" anlamına gelir, yoksa almamak mı? Doktorunuz size gerçek insan estrojenleri yerine at estrojenleri veriyor olabilir mi? Polikistik over, çikolata kisti hastalığı, menopoz, âdet düzensizliklerinde size verilen patentli sentetik/kimyasal progesteron hormonu, kanınızda dolaşan hormonun aynısı mı, yoksa kötü huylu bir taklidi mi? 13 yaşından 53 yaşına dek tam 40 yıl boyunca kanında kadınlık hormonları ile sağlıklı yaşayan, üstelik hamile kaldığında kanında bu hormonlar onlarca, yüzlerce katına çıkan, dahası hamilelikler yaşarsa meme kanseri riski azalan kadınlar, nasıl oldu da menopoz için aynı hormonla...

31,20 TL52,00 TL