0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Arzu Çağlan

İstanbul Kadıköy Mühürdar sahilinde bir köşkte dünyaya geldi. Babası berber, annesi ev kadınıdır. Kadıköy Kız Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi'nde Basın Yayın Yüksek Okulu'nu kazandı. Okulu bitirdikten sonra iki sene Londra'da Business English eğitim programına katıldı. Star televizyonunun Ahmet Özal ve Cem Uzan ortaklığı ile açıldığı yıl kanalın Halka İlişkiler bölümünde çalışmaya başlayarak medya ile tanıştı. Burada kendisine sunulan Süper FM' in başına geçmesi teklifini, Türkçe müzik çalmak istemediği için kabul etmedi.

1992 yaz aylarında Türkiye'nin ilk özel radyosu Kent FM'de yazar Esmahan Aykol ile Kadın Kadına isimli bir program hazırlayıp sunarken, birkaç ay sonra yeni kurulan Best FM'e transfer oldu. Kent FM'de Cuma geceleri alternatif müzik çaldığı İnleyen Nağmeler adlı programını Best FM'de bir konuşma programına dönüştürdü. Radyoların kapanma sürecinde en çok eylem yapan isimlerden biri olarak, İstanbul' da her gün taksilere siyah kurdele dağıttı.

5 Şubat 1993 yılından, 2000 yılına kadar Best FM bünyesinde radyocu ve müzik direktörü olarak çalıştı. Bir yıl New York'ta yaşadıktan sonra görevine geri döndü. New York izlenimlerini ve müzik yazılarını Everest Yayınları'ndan çıkan İnleyen Nağmeler kitabında topladı. 2002 senesinde bu kez Uzan grubuna transfer oldu, o çatı altında Radyo Alaturka ve Rock FM radyolarını kurdu. Bir yıl boyunca Kral TV'nin yöneticiliğini de yapan Arzu Çağlan, TMSF operasyonundan kısa bir süre önce işten ayrıldı. Bu süreçte Seksi Şey adlı romanını yazdı. Daha Sonra yeniden Best FM'e dönerek, Türkiye'nin en büyük starlarını radyo programında konuk etmeyi başararak, radyoculuğa yeni bir ivme kazandırdı. 13 Mart 2014 tarihinde, Berkin Elvan'la ilgili yaptığı yayınlar ile radyonun geleceğini tehlikeye soktuğu iddiasıyla, yayından çıktıktan sonra telefon aracılığıyla Best FM yönetimi tarafından görevine son verildi.[1]

2010 yılında, üç ayrı kıtayı anlatacak bir serinin Keyfegezer - 9 Avrupa Şehri isimli birinci kitabını yayınladı. 10 Mayıs 2014 tarihinde bu kez Destek Yayınları'ndan Ben,Sen ve O adlı romanını çıkardı.

Haziran 2014 tarihinden itibaren Hafta Sonu dergisinde, İnleyen Nağmeler adlı köşesinde yazılar yazmaya ve aynı dergi için ünlü sanatçılarla röportaj yapmaya başladı.

Arzu Çağlan
Daha fazla gör
Arzu Çağlan

Yazarın Kitapları

Kriterlere uygun ürün bulunamamıştır.