0
Sepetim
Siparişlerim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!
Ayşegül Ilgaz

Ayşegül Ilgaz


Ayşegül Ilgaz 1985 yılında Ankara’da doğdu. 2005 yılında İstanbul Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri fakültesinde eğitimine devam etti. Ardından Kaliforniya Üniversitesi Los Angeles’ta (UCLA) pazarlama ve reklamcılık programını bitirdi. Lise yıllarında başladığı pazarlama ve reklamcılık alanındaki kariyerine Amerika’da, ardından 2012 yılında İstanbul’da devam etti.

 

Eğitim ve iş hayatı boyunca en büyük merakı, insanın iç dünyası oldu. Görünmeyen tarafın görünen ile çelişkisel uyumu, merakının merkezini oluşturuyordu. Çok küçük yaştan beri derin bir gözlemciydi. Sonunda, gördüklerini harmanlayarak hakikatin dili olan ironilerle yeni bir dili araştırmaya soyundu ve bu bilinçaltı dilin öğretilebileceğini keşfetti. Bunun üzerine 2014 yılında kurumsal hayatı bırakarak, o zamana kadar akıl hocalarından aldığı öğretiler ışığında bilgi ve deneyimlerini paylaşmak üzere eğitimler vermeye başladı. Akıl hocalarıyla eğitimi devam ederken edebiyat, psikoloji, resim, matematik, geometri gibi farklı disiplinleri sentezci bakışıyla bir araya getirerek daha üst bir insan ihtimalini gerçeğe dönüştürebilecek yöntemler geliştirdi. Bu, hikayelerin ruhuyla tanıştığı bir dönemdi ve aldığı tüm öğretileri yaşanışa dönüştürebilen hikaye anlatımını, roman yazımıyla benimsedi. Araştırmalarına devam eden Ilgaz, halen gözlemliyor, anlatıyor ve anladığını umuyor.

 

Yazarın Diğer Kitapları

İndirimli
Ava - Hava

Ava - Hava

Nereden geldİğİnİ, nereye gİttİğİnİ bİlmeyen İnsanların arasında kİm olduğunun hİçbİr önemİ yok. Kapıların önünde ya da ardında, kİmsenİn senİ tanımadığı bİr zamanda İstedİğİn kİşİ olabİlİrsİn. İnandırıcı gelmez ama bu. Sen, kendİne İnanmak İçİn bİr neden ararken özel bİr anı beklersİn. Her şeyİn yerlİ yerİne tam zamanında oturduğu o mükemmel anı... Bu tek an uğruna sonsuza dek yürüyebİlİrsİn yolunda. Oysakİ İnanmak seçmektİr. Çünkü son kapının anahtarı o seçİmİn teklİğİne olan İnançta gİzlİdİr. "İnsanoğlu, insan olmadan önce havadan, sudan ve topraktan yapılma üç kapıdan geçmelidir. Bu eşiklerden geçebilen insan ilk ve son gerçek sınavı olan Altın Kapı’nın önüne gelecektir. Ve bu kapıdan sadece inancı bölünemeyenler geçecektir." A.

22,80 TL38,00 TL