0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Barış Akpolat

2003'te girdiği Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden 2008’de mezun oldu. Öğrenciliği sırasında, 2005'te Hürriyet'te çalışmaya başladı. 2013'e kadar Hürriyet Cumartesi, Pazar ve Keyif eklerinde müzik röportajları yapmanın yanında Sağır Sultan adlı köşesinde müzik eleştirileri yazdı. Bu sırada İstanbul Life ve Tempo dergilerine çeşitli haber dosyaları ve röportajlar hazırladı.

Hürriyet Gazetesi bünyesinde Daft Punk ile gerçekleştirdiği ilk röportajını Stevie Wonder, Lemmy (Motörhead), Ozzy Osbourne, Slash, Dream Theater, Judas Priest, Manic Street Preachers, Ian Gillian (Deep Purple), Santana, mor ve ötesi, Duman, Sezen Aksu gibi daha birçok önemli isimle yaptığı röportajlar izledi.

2013'te BirGün Cumartesi ekinin editörü olarak Sevin Okyay, Murat Meriç, Yekta Kopan gibi isimlerle çalıştı. Daha sonra ana gazetenin kültür sanat editörlerinden biri olmakla birlikte köşe yazarlığına da başladı ve bu süre zarfında Neil Young ve Manu Chao gibi isimlerle röportajlar yaptı. 

2011-2015 yılları arasında Rock FM’de radyo programcılığı yaptı. 2016'dan beri de Radyo Eksen'de Sağır Sultan adlı programını sürdürüyor.

Teknolojiden Anlamayan Adam adlı YouTube kanalını 2013'te Timur Akkurt ile kuran Barış Akpolat, Allianz Motto Müzik kanalındaki 3N1K programında Ezhel, Ceza, Harun Can, Can Bonomo, maNga, Gazapizm, İskender Paydaş, Kamufle, Doğukan Manço gibi isimlerle deneyim içerikli röportaj videoları hazırladı.

Ezhel’e dair hazırladığı “Kazıdım Tırnaklarla” adlı ilk kitabı 2020’de Karakarga Yayınları’nca yayımlandı.   

Barış Akpolat
Daha fazla gör
Barış Akpolat

Yazarın Kitapları

İndirimli
Kazıdım Tırnaklarla - Ezhel

Kazıdım Tırnaklarla - Ezhel

"Rap, sanatımı kullanarak zorluklara direnmemi sağladı." Ezhel, The New York Times röportajı Ankaralıların "Ais Ezhel" olarak tanıdığı, 2017’de "Müptezhel" albümüyle adını hızla tüm ülkeye duyuran; New York Times’ın "Avrupa’nın takip edilesi 15 sanatçısı" listesinde yer alan Ezhel, serüvenini müzik yazarı Barış Akpolat’a anlatıyor. Zorlu geçen çocukluğundan ilk sahne deneyimine, KaraKızıl taraftar grubundan anarşist harekete, rap camiasından aile hayatına kadar her şeyi açıkça anlatıyor. Kazıdım Tırnaklarla, Ezhel’i yakından tanımak isteyen sevenleri ve henüz önyargılarını yıkamamış müzikseverler için keyifli ve samimi bir kitap.

13,20 TL22,00 TL