0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Bülent Şenocak

İzmir Saint Joseph Fransız Ortaokulu ve İzmir Özel Fatih Koleji’nde okudu. 1978 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Bölümü’nden mezun olarak lisans eğitimini tamamladı. Uzun yıllar sanayicilikle uğraştıktan sonra kendini edebiyat dünyasının büyüsüne kaptırdı. Şubat 2003’de yayımlanan ve Mayıs 2016’da beşinci baskısı yapılan Levant’ın Yıldızı İzmir-Levantenler, Rumlar, Ermeniler ve Yahudiler adlı kitap, Bülent Şenocak’ın ilk araştırmacı yazarlık denemesidir. Bu kitap 2008 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmada Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülü aldı.
2008 yılında Şenocak Yayınları’nı ve 2009 yılında da hayalini kurduğu Şenocak Kitabevi’ni kurdu. Bu arada edebiyatımıza yeni yazarlar kazandırdı. İzmir Tarih ve Toplum Dergisi’ni yayınladı. 2012 yılında “İnsanlaştırılan Tanrı” adlı felsefi bir deneme yaptı. Bülent Şenocak, yayıncılık serüvenini 2013 yılında noktaladı ve edebiyat yolculuğuna yazar olarak devam etmeye karar verdi.
2013 yılında yayımlanan Düş Yollarda Kırıldı adlı kitap ise yazarın ilk romanıdır. Bu roman, Brendan Freely tarafından Shattered Dreams adıyla İngilizceye çevrildi ve 2014 yılında Createspace tarafından yayımlandı. Yine aynı roman Arapça çevirisi, 2016 yılında Alarabia Publishing tarafından Mısır’da yayımlandı.

Bülent Şenocak
Daha fazla gör
Bülent Şenocak

Yazarın Kitapları

Kriterlere uygun ürün bulunamamıştır.