0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Erdal Sarızeybek

Aslen Adana ili nüfusuna kayıtlı olan Erdal Sarızeybek, 1956 yılında Kırşehir-Kaman’da doğdu. Kuleli Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulu’ndaki eğitim ve öğrenimini müteakip, 1976 yılında Jandarma Teğmen olarak mezun oldu.

1978-1996 yılları arasında Jandarma teşkilatının sınır, eğitim ve iç güvenlik birliklerinde komutanlık yaptı.

1990 yılında Fransa’da iç güvenlik stajını yapan Sarızeybek, 1992’de Şemdinli Hudut Tabur Komutanlığı görevine atandı. Terörle mücadelede gösterdiği başarıdan dolayı, Türk Silahlı Kuvvetleri Birinci Derece Gümüş Liyakat Madalyası iletaltifedildi.

1996-1998 yılında Paris’e askeri ataşe yardımcısı olarak atanan Sarızeybek, 2002’de, Türkiye’de adli kolluk konusunda yüksek lisans yaptı.

1999-2004 yılları arasında Van, Manisa ve Şanlıurfa’da İl Jandarma Komutanlığı görevlerinde bulunan Sarızeybek, 2005 yılında Ankara Uzman Jandarma Öğrenci Alay Komutanlığı’na atandı. Bu görevinde Albay rütbesindeyken kendi isteğiyle emekliye ayrıldı.

Sarızeybek, terör ve siyaset üzerine on üç kitap yazdı.

Erdal Sarızeybek evl ive iki çocuk babası olup Fransızca bilmektedir.

 

Erdal Sarızeybek
Daha fazla gör
Erdal Sarızeybek

Yazarın Kitapları

İndirimli
Usta'nın Göremediği Siyasi Tuzak

Usta'nın Göremediği Siyasi Tuzak

"Bu coğrafyada tesadüfen bir şey olmaz, hiçbir şey de gizli kalmaz." Bugün görüyoruz işte Barzani döndü dolaştı Suriye’ye geldi. Suriye döndü dolaştı Türk Ordusu’na geldi. Birbirini tetikleyen ve zincirleme giden karanlık bir süreç bu. Peki yarın ne olacak? Göreceksiniz, iş önce Türk Ordusu’na kurulan kumpasa, ardından 17/25’e, derken 15 Temmuz’un perde arkasındakilere gelecek. Ve Türk Milleti aradığı huzur ve güveni asıl bu düğümün çözülmesiyle bulacak... Ben bu ömrü boşa yaşamadım, bu kitabı da boşa yazmadım. Siyaset için hesaplaşma, yargı önünde kanıt, gençlerimize bir rehber, perde çekilmiş gözlerimize ışık olsun diye yazdım. Az sonra okuyacağınız bu kitap sizi dehşete düşürebilir, "Aldatıldık!" diyerek öfkelenebilirsiniz... Her bir satırını okurken "Ne olacak şimdi?" deyip endişe de d...

21,00 TL35,00 TL
İndirimli
Türk Ordusu Nereye

Türk Ordusu Nereye

"Bu kitabı yakın tarihimizdeki asker-siyaset-terör karanlığını aydınlatabilmek için yazdım sizlere, ne bir romandır ne de anı, sade bir yaşamöyküsü. Her satırın bir ışık olması için yazdım sizlere, ne bir itiraf ne de pişmanlıktır, salt gerçeğin büyük bir resmi. Çocuklarımız için yazdım yakın tarihimizden ders alıp devletimizi iyi yönetmeleri için, ne bir kehanettir ne de bir fal, yakın bir tarihin bilinmeyen yönleri..." Erdal Sarızeybek

18,00 TL30,00 TL
İndirimli
Yanlış İttifak

Yanlış İttifak

13,33 TL22,22 TL
İndirimli
Büyük Suikast

Büyük Suikast

14,44 TL24,07 TL