0
Sepetim
Siparişlerim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!
Ferhat Atik

Ferhat Atik

1971 yılında Kıbrıs’ın Lefkoşa ilçesinde dünyaya geldi. Ekonomi ve iletişim alanında yurtiçi ve yurtdışında eğitimler aldı. Çeşitli gazete ve dergilerde kendisine ödüller de kazandıran, iki bine yaklaşan yazısı yayımlandı.

Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu’nda (KKTC Devlet Radyo Televizyonu) televizyon ve radyo programları, yapımcılık ve sunuculuklarını üstlendi (1994-1996). Medya alanında elliyi aşkın araştırma ve makalesi yayımlandı. Aynı alanda yurt içi ve yurt dışında 30’u aşkın konferans, seminer ve atölye çalışmalarında konuşmacı ve yönetici olarak bulundu.

Şiir Dostları Derneği, İsrail Kıbrıs Dostluk Derneği ve Hasta Hakları Derneği kurucu üyesidir. Kıbrıs’ın ilk internet gazetesi Kimgazet’in editörlüğünü üstlendi (1997-2003). Aynı dönemde Kıbrıs Gazetesi, Dördüncü Kuvvet Medya’da sürekli olmak üzere, yerel ve uluslararası bir çok dergi, gazete ve internet yayınında makalelelri, şiirleri, deneme ve öyküleri yayınlanmış olup, çeşitli kitapların editörlüğünü üstlenmiştir. 1997 ve 2001 yıllarında iki baskı olarak yayımlanan İpek Yolu isimli deneme türünde kitapları ve 2006 Aralığında yayımlanan Sonbahar isimli Kıbrıs’ta ilk kez yayımlanan cinayet romanı bulunmaktadır.

KKTC Yayın Yüksek Kurulu’nun (RTÜK muadili yayın düzenleme kurulu) kuruluşundan (1998) bu yana Koordinatörlük görevini, Günlük Betik Gazetesi’nde ve Star Kıbrıs Gazetesi’ndeki köşe yazarlığını ayrıca radyo televizyon ve sinema üzerine doktora eğitimini sürdürmektedir.

Yazarın Diğer Kitapları

İndirimli
Başarıda Gururu Felakette Ümitsizliği Yenmeliyiz - Mustafa Kemal Atatürk

Başarıda Gururu Felakette Ümitsizliği Yenmeliyiz - Mustafa Kemal Atatürk

''Şayet bir gün çaresiz kalırsanız, bir kurtarıcı beklemeyin. Kendiniz kurtarıcı olun. Eper ülkenizi kurtaracak bir lider beklemekteyseniz, ben size hiçbir şey öğretememişim demektir.'' Gazi Mustafa Kemal’e ölümünden dört yıl önce, özel bir yasayla "Atatürk" soyadı verilir. Bu haber Ankara Radyosu’nda sevinçle duyurulurken, sunucu "Atatürk" yerine "Anatürk" der. Elbette bu bir dil sürçmesidir nihayetinde. Ancak bilinir ki Türkiye halkı Mustafa Kemal’i, hem bir baba hem de bir anne kadar sevmektedir. Mustafa Kemal’in yaşamına dair hiç duymadığınız bilgileri, bilinmeyen yönlerini ve derin acılarına rağmen yaratıcı yanını nasıl geliştirdiğini öğrenmeye hazır olun. O sadece kurucu bir lider değil, bugün dahi hayatımızı değiştirecek ölçüde etkili, tüm dünyaya ilham vermiş bir filozof devlet ada...

10,20 TL17,00 TL
İndirimli
Kalbinde İyilik Biriktirenin Yolu Hep Açıktır - Şems-i Tebrizi

Kalbinde İyilik Biriktirenin Yolu Hep Açıktır - Şems-i Tebrizi

"Ey insan! Kafdağı kadar yüksekte olsan da, kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma, her şeyin bir hesabı var, üzdüğün kadar üzülürsün." Şems-i Tebrizi’nin adı, Mevlana Celaleddin-i Rumi ile duyulmuş gibi sanılsa da aslında o, "İslam Dininin Güneşi"dir. Rumi’nin olgunlaşmasını sağlar ve Divan-ı Şems-i Tebrizi olmak üzere pek çok eseri yazmasında ona ilham ve bilgi kaynağı olur. Şems, Rumi’nin gölgede kalan kısmını aydınlatan cevherdir. Rumi’nin "merhamet okyanusuna" okyanus, "bilgi ummanına" umman katar. Rumi’yi tıkandığı yerden çıkarır, hakikatin göz kamaştırıcı aydınlığı ile kavuşturur.

10,20 TL17,00 TL
İndirimli
Kimi Seviyorsan Herkesin Yüzünde Onu Görürsün - İbni Arabi

Kimi Seviyorsan Herkesin Yüzünde Onu Görürsün - İbni Arabi

"Yaradan’ın bir sırrı var ve o sır sensin!" İspanya’da dünyaya gelen İslam filozofu, mutasavvıf, yazar ve şair İbni Arabi, gerek kendi zamanında gerek kendinden sonraki tüm zamanlarda hakkında en çok konuşulan, en çok eleştirilen ama buna karşılık çok da kabul gören bir felsefenin sahibi...Vahdet-i vücut...Yani varlığın ve birliğin hakikati...İbni Arabi felsefesiyle sadece Doğu’ya değil Batı’ya da ışık olmuştur. İnsanlığa Hz. Muhammed’in en özel duasını öğretmekle kalmamış, nefis, rüya tabiri, yaratılışın gerçeği, sır, zaman ve insan olmanın mertebeleri hakkında eşsiz ufuklar açmıştır.

10,20 TL17,00 TL
İndirimli
Hiç Vazgeçmedim

Hiç Vazgeçmedim

.

11,40 TL19,00 TL
İndirimli
Oyuncak Araba

Oyuncak Araba

11,11 TL18,52 TL