0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Gözde Erdoğan

1985 yılında İstanbul’da doğan Pedagog Gözde Erdoğan, kendi çocukluğu sırasında karşı karşıya geldiği zorluklardan yola çıkarak, çocukları anlamak üzerine bir kariyer hayali kurmuş ve ilk gençliğine dek canlı tuttuğu bu ideali doğrultusunda 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünde öğrenim görmeye başlamıştır. Öğrenim hayatına Gelişim Psikolojisi dalında devam etmiştir.


Mezuniyetinin hemen ardından adım attığı profesyonel çalışma hayatında; ailelerin ve toplumun “sorunlu çocuk” suçlaması ve yaftalamasına tamamen karşı bir duruş sergileyerek, aslında problemlerin “sorunlu aile” yapısında olduğuna inanmış ve bireysel danışmanlık yaklaşımını bu doğrultuda geliştirmiştir.


2013 yılında yürütücü sunuculuğunu yapmaya başladığı “Süper Dadı” isimli televizyon programı ile geniş kitlelere; çocuk dilinden anlamak, çocuklara aslında “küçük insanların” hak ettiği saygıyı verebilmek adına metotlar ve mesajlar iletmiş, milyonlarca aileye rehber olmuştur.


Hafta sonu ve geç saatlerde yayınlanmasına rağmen “Süper Dadı”; Türkiye’de ilk kez, bir aile eğitim programı olarak önemli dizi ve gündüz kuşağı programlarının izlenme oranlarını ikiye katlamış ve rating listelerinde pek çok kez ilk 20 ve ilk 10 program arasına girmeyi başarmıştır.


Gözde Erdoğan’ın 2015 yılında kaleme aldığı “Hayat Evde Başlar” isimli kitabı 52. baskıya ulaşmış olup, ikinci kitabı olan “İstila Edilen Çocuklar” çocukluğumuzdan ebeveynliğe yolculuğumuza ayna tutan bir eğitim kitabı olmuştur. Gözde Erdoğan yazdığı kitaplarla basamaklandırılmış bir eğitim modelini ortaya koyarken “Hayat Oyunla Başlar” kitabı için hazırlık çalışmaları devam etmektedir.


Pedagog Gözde Erdoğan, bireysel aile ve çocuk danışmanlığının yanı sıra “Ebeveyn Çalışanın Verimliliği”, “Çalışan Ebeveynin Stresle Baş Etme Yöntemleri”, “Çalışan Anne-Babalar İçin Dengeli Ebeveynlik” … gibi başlıklar altında kurumsal firmalara eğitim, seminer ve workshop projeleri hazırlamakta ve hedef kitlesi yoğunlukla çocuk, anne ve aileler olan firmalara danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Gözde Erdoğan
Daha fazla gör
Gözde Erdoğan

Yazarın Kitapları

İndirimli
Mıstık Parkı: Ben Babamla Evlenicem

Mıstık Parkı: Ben Babamla Evlenicem

"Mıstık Parkı" üstü kapalı kalmış, merak edilen; çözüm bulmakta zorlanılan konu başlıklarını kaleme alan pedagojik hikayelerden oluşan bir serinin ilk kitabı. Pedagog Gözde Erdoğan’ın yazdığı ve ünlü karikatürist Semra Can’ın resimlediği bu kitap, anne babaların cevap vermekten en çok korktukları ve doğru cevabı bir türlü bulamadıkları soruları eğlenceli ve eğitici bir şekilde anlatıyor.

11,11 TL18,52 TL