Hakan Urgancı

Hakan Urgancı

Hakan Urgancı, 1970 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İzmir Özel Türk Koleji’nden mezun oldu. 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirdi. Üniversitede öğrenim gördüğü yıllarda, yaz aylarında turizmin birçok branşında pratik yaparken bir yandan da TRT İzmir Radyosu Başspikeri Günay Oğuz’dan diksiyon dersleri aldı. Mezuniyetinin ardından İzmir’in yerel TV istasyonu olan Kanal 1’de haber spikerliği yapmaya başladı. Üç yıl Kanal 1’de, üç ay da Ege TV’de haber sundu. Bu yıllarda TRT İzmir Televizyonu’nun belgesel ve dizilerini seslendirdi. 1998 yılında TRT’nin yurt çapında açtığı sınavları kazandı. TRT Spikerlik Kursu’nu başarıyla tamamlayıp TRT Ankara Televizyonu’na spiker kadrosuyla ataması yapıldı. Hâlen TRT spikeri olarak çalışmakta olan yazarın geçtiğimiz yıllar içinde sunduğu sayısız etkinliğin yanı sıra sunduğu programlar arasında; Bir Kelime Bir İşlem, Şans Yıldızı, 7. Gün, Sayısal Gece, Pazardan Pazara, 23 Nisan Gala Programları, Universiade ve Kenan Doğulu’nun katıldığı 2007 Eurovision Şarkı Yarışması sayılabilir.

Yazarın Diğer Kitapları

İndirimli
Mutlu Sonlar Başka Kitapta Bebeğim

Mutlu Sonlar Başka Kitapta Bebeğim

Moldovalı bir bakıcı kız, yaşlı ve hasta bir emekli spiker aracılığıyla gelecekten haberler alıyor. Yaşı geçmiş bir ev kızı, internette hayatının aşkını buluyor. Ancak, adam fazla mı mükemmel ne? Genç bir işadamının gardırobu bir hayalet tarafından ele geçiriliyor. Yıl 2087. Sevgililer Günü. Bir kadın terörist, hayatının en büyük sınavını veriyor. Ülkenin en medyatik yıldızları, bir psikopat tarafından esir tutularak hayatları pahasına sanal medyada yarıştırılıyor. İntihara meyilli genç bir yazar, bir şans hapı alıyor, hapı yutuyor! Pek çoğumuz, bize ait olmayan, çalıntı hayatlar yaşıyor gibiyiz... Sanki bize tamamen yabancı bir evrene doğmuş gibiyiz. Bu kitapta hiçbir öykü, göründüğü gibi değil... Bu kitapta hiçbir hayat, arzulandığı gibi değil. Bazen kendinizin bile sandığınız kişi olmay...

11,11 TL18,52 TL
İndirimli
10 Dan Geriye Say

10 Dan Geriye Say

Bir kaza sahnesi... Ters dönmüş ve yanmak üzere olan bir otomobilin içindesiniz. Güçlükle gözünüzü açıp dikiz aynasına bakıyorsunuz. Gördüğünüz yüz size ait değil. Bu yüz daha önce hiç görmediğiniz bir kadının yüzü... Ne yapardınız? Kim olduğunuzu ve neden ölmek zorunda olduğunuzu çözebilmek için sadece 10 dakikanız olacak. Bir timsah avcısı, sürgünde bir şehzade, Tokyo’da bir metro görevlisi, batan gemideki bir pehlivan... Ancak böylesi zaman ötesi bir kurguda buluşabilirdi. Bu meraklı ruhun hikayesini okurken soluğunuzu tutacak ve siz de bu dünyaya geliş amacınızı sorgulayacaksınız. Kemerlerinizi bağlayın çünkü baş döndürücü temposuyla 10’dan geriye sayım başladı.

10,00 TL16,67 TL