0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Sami Dündar

 (16 Kasım 1963, İstanbul); yapımcı, yazar ve yönetmen.

Eserleri

Her Şeyin Bittiği Yerden adlı kitabın yazarı.

Elini Çek Kızıma Dokunma, Çeyiz Türküsü, Türkiyeli Noel Baba, Umut Dolu Tebessüm, Davut'un Öyküsü, İyi Ki Doğdun, On ikiye Bir Kala şarkı sözlerinin yazarıdır. Özür Dileme Benden adlı şarkı sözünü ise Seda Akay ile birlikte yazmıştır.

Yapımları[değiştir | kaynağı değiştir]

7 Kocalı Hürmüz, Ademin Trenleri, Halam Geldi, Ammar: Cin Tarikatı adlı sinema filmlerinin yapımcılığını yapmıştır. Deliler, Balık Eti, Tövbe adlı TV filmlerinin yapımcılığını, Kötüler Konağı adlı televizyon filminin yönetmenliğini yapmıştır.

Enkaz Altında, Deli (Mor ve Ötesi), El Hubb (7 Kocalı Hürmüz Soundtrack), Yalnız Kullar (7 Kocalı Hürmüz Soundtrack), Elini Çek Kızıma Dokunma (Halam Geldi Soundtrack), Çeyiz Türküsü (Halam Geldi Soundtrack), Gemiler (Ercüment Vural), Rüyalar (Ercüment Vural), Son Bir Sigara (Ercüment Vural) parçalarının klibinin yapımcısıdır. Bir Terminal Öyküsü adlı belgesel filminin yapımcılığını ve yönetmenliğini yapmıştır.

Ercüment Vural Müzik Albümü, Türkiyeli Noel Baba Müzik Albümü, 7 kocalı Hürmüz Soundtrack ve Halam Geldi Soundtrack Müzik Albümlerinin yapımcısıdır.

Sami Dündar
Daha fazla gör
Sami Dündar

Yazarın Kitapları

Kriterlere uygun ürün bulunamamıştır.