0
Sepetim
0
Sepetim
Tüm alışverişlerinizde tohumlu kalem hediye!

Tümay Özokur

Tümay Özokur 1968 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Bursa’da tamamladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. (1985)

Görsel ve yazılı medyada çeşitli görevlerde bulunan Tümay Özokur, Flash TV’de ‘Akşamdan Akşama’, ‘Düğünümüz Var’, ‘Günden Geceye’ programlarının yapımcısı ve sunucusu, Radyo D ve Günaydın FM’de program sunucusu, ‘Yangın ve Güvenlik’ adlı dergide editör olarak çalıştı.

Kadın dergisinde moda editörlüğü, Tele-Sine reklam şirketinde prodüksiyon asistanlığı, ‘Tam Pansiyon’, ‘Taksim-Sarıyer’, ‘Yasemince’ ve ‘Gurbetçiler’ dizilerinde yapım koordinatörlüğü yaptı. (1991-1999)

Türkiye’nin ilk oyunculuk ajansı Tümay ÖzokurMenajerlik’i kurdu. (1999)Sanatın ve sanatçının ölümsüzlüğüne inanan Özokur, sektörün öncü markası olarak çok sayıda ünlü isme şöhretin kapılarını açarak Türkiye’de televizyon, sinema ve tiyatronun hem akıllarda hem de yüreklerde yer etmişisimlerine menajerlik hizmeti vermektedir.

Önce “"Annenin Günlüğü" ardından "Doraca" ve son olarak da "Ağaç Yaşken Eğilir” isimli programlarla ekranda oğlu Dora ve kızı Karen Berana'yı dünyaya getiren Tümay Özokur,ekranların rakipsiz tek anne-çocuk programını yaptı.Hamileliğinin her aşamasını ve sonrasını bilinçli yaşamak isteyen anne-babalara bir bebeğin tüm gelişim sürecini “Annenin Günlüğü” isimli programla anlatarak bir ilke daha imza attı.Programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. (Yıl 2005-2013)

2006-2013 tarihleri arasında Baby&You Dergisi’nin genel yayın yönetmenliğini yaptı.

Sektöre vefa borcu olarak  2013 yılında Tümay Özokur Akademi’yi kuran Özokur,  kameranın büyülü bakışına kapılmış, şöhrete açılan kapılardan henüz ilk adımını atmış, hayallerinden aldığı cesaret ile zihnen, bedenen ve ruhen kendini kariyerine adamaya hazır yeni yeteneklere ışık olmaktadır. Oyunculuk eğitiminin yanı sıra  akademide kadına, yaşama, çocuğa, sevgiye, ilişkilere dair konusunda uzman özel eğitmenler tarafından gerçekleştirilen eğitimlerle yaşamlara ışık tutulmaktadır.

Fotoğraf sanatçısı Şahin Tuhan ile 2004 yılında evlenen Tümay Özokur, Dora (2006) ve Karen Berena (2013) adında 2 çocuk annesidir.

Tümay Özokur, film endüstrisine hizmet verdiği ajansta ünlü isimlerin kariyer yönetimini yürütmekte olup ‘Ajans Başkanı’ olarak görevini sürdürmektedir.

 

Tümay Özokur
Daha fazla gör
Tümay Özokur

Yazarın Kitapları

İndirimli
Oyuncu Olmak İsteyen Parmak Kaldırsın

Oyuncu Olmak İsteyen Parmak Kaldırsın

Vazgeçmeyenlerin ve vazgeçmesi gerektiği yeri bilenlerin kitabı...Hayat bir sahne...Doğduğun an senin için aralanır perde. Sana yazılan senaryoda ve biçilen süre içerisinde bazen evlat, bazen dost, bazen sevgili, bazen patron, bazen doktor, bazen oyuncu, bazen baba, bazen kardeş ve daha birçok bazen diye başlayan kimlik ya da diğer adıyla rollerinle hayatının başrolünü oynarsın.Oyunun sonunda takdir görmek ister insan, alkışlanmak, onaylanmak ister. O da olur elbet ama olmayabilir de bazı zaman... Aslında eylemin ne olduğu değil sizin nasıl bir ruhunuz olduğu önemlidir. İyi bir oyuncu olmak için önce iyi bir insan olmak gerekir.Yirmi yıldır sinema ve dizi sektöründe oyuncu menajeri ve eğitmeni olarak hizmet veren Tümay Özokur’un, birikimlerinden derleyerek kaleme aldığı OYUNCU OLMAK İSTEYE...

18,00 TL30,00 TL